جستجوگر خبری شهرستان شفت

استانها - ایرنا - خبرنگاران ایرنا اول دی ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می توان به حادثه قطار در متروی تهران، ریزش ساختمان در تبریز، حریق در جنگل های شمالی کشور، ...

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که از جمله این گزارشها می توان به "پیش فروش منظر قلعه تاریخی مارکوه رامسر برای بلندمرتبه سازی"، "پیش فروش منظر قلعه تاریخی مارکوه رامسر برای بلندمرتبه سازی"، "توسعه گیلان در گرو فاصله از منافع شخصی و اولویت منافع جمعی"، "منطقه ویژه اقتصادی سلماس، روی ریل رونق و شکوفایی"،  "کودکان بی دفاع درفضای مجازی: من لایک نمی خواهم" و "تغییر نگاه کشاورزان، زمینه ساز توسعه کشت دیم" اشاره کرد.

گروه استانهای ایرنا هم در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: ایرانیان امروز - چهارشنبه - زمستانِ کرونایی دیگری را در حالی آغاز کردند که هشدارهای کارشناسان و تهدید سویه اومیکرون نتوانست برخی خانواده ها را از دورهمی در شب چله و همنشینی با دوستان و بستگان بازدارد.

مرکز ایرنا در تهران نیز از تصادف ۲ قطار در خط پنج مترو تهران خبر داد. در این حاثه ۵ نفر از مسافران دچار مصدومیت شدند. این اتفاق باعث تعطیلی خط تهران - کرج شد. قرار است که علت تصادف ۲ قطار مترو در کمیسیون عالی سوانح بررسی  شود.

امروز همچنین سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران خبر داد که طرح ساماندهی معتادان متجاهرکشور از امروز آغاز شد. این اقدام در راستای ارتقاء سلامت جامعه و امنیت روانی جامعه انجام می شود. در کشور ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به صورت دائمی و یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به صورت تفننی مواد مخدر مصرف می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا هم در کنگره ۵۰۰ شهید مدافع نظم و امنیت لرستان تاکید کرد که نیروی انتظامی از پایه های امنیت کشور است. به گفته وی بیان این سخن که نیروهای مسلح در زمان جنگ تحمیلی تنها با عراق مبارزه کرده اند جفا در حق این نیروها است. سردار گودرزی در حاشیه این مراسم خاطرنشان کرد که مرزهای کشور امنیت مطلوب و پایداری دارند.

۱۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه زیربناهای حمل و نقل تخصیص می یابد. این عنوان خبری بود که مرکز ایرنا در قزوین آن را به نقل از رجب رحمانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس منتشر کرد.

از تبریز نیز خبر رسید که آمار جانباختگان حادثه ریزش ساختمان در آخر خیابان عباسی تبریز به پنج نفر رسید. مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با تایید این خبر افزود که در این حادثه ۱۵ نفر مصدوم شده بودند که از این تعداد ۱۱ نفر پس از دریافت کمک های درمانی از بیمارستان ترخیص شده و چهار نفر همچنان بستری هستند. فیلم این حادثه را می توانید در زیر ببینید.

انفجار گاز در تبریز موجب تخریب چهار ساختمان شد هم عنوان خبر دیگری از مرکز استان اذربایجان شرقی بود. این انفجار امروز و در منطقه حکم آباد تبریز رخ داد که به دلیل شدت آن سه ساختمان همجوار این منزل مسکونی نیز تخریب شدند و چند ساختمان دیگر نیز آسیب جزیی دیدند. عوامل آتش نشانی با حضور در صحنه حادثه اقدام به آوار برداری و امداد رسانی کردند.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مشهد از جان باختن پلنگ زخمی هزار مسجد خبر داد. این پلنگ اواسط آذر ماه در منطقه حفاظت شده هزار مسجد شهرستان کلات به شکل زخمی از ناحیه سر و صورت پیدا شده بود.

مرکز ایرنا در اهواز هم در خبری اعلام کرد که هشت شهرستان خوزستان به دلیل آلودگی هوا در وضعیت فوق خطرناک قرار گرفتند. میزان گرد و غبار در اهواز، بهبهان، رامشیر، سوسنگرد، شوش، شوشتر، ماهشهر و هندیجان با ثبت ذرات معلق بالای ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب این وضعیت را ایجاد کرده است.

همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در گنبدکاووس خبر داد که ۵۰ هکتار از عرصه های منابع طبیعی گلستان طعمه حریق شد. به گفته وی از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون ۴۰ مورد آتش سوزی در محدوده منابع طبیعی گلستان در شهرستان های گرگان، مینودشت، گالیکش، کلاله و علی آبادکتول رخ داده است که با تلاش شبانه روزی نیروهای منابع طبیعی و همکاری مردم محلی همگی آنها مهار شد.

خبرنگار ایرنا در نوشهر هم به نقل رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بخش کجور شهرستان نوشهر اعلام کرد که آتش سوزی جنگل نوشهر وارد سومین روز شد. داودی خاطرنشان کرد که باد شدید مانع خاموش کردن آتش جنگل این منطقه پس از گذشت ۴۸ ساعت شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که تمامی آتش سوزی جنگل های مازندران با بالگرد خاموش شد. به گفته وی بیشترین تعداد آتش سوزی که در طی این مدت به وقوع پیوست با ۶ فقره مربوط به ساری است که باعث از بین رفتن ۳۸ هکتار از عرصه های جنگلی این شهرستان شده است.

مرکز ایرنا در رشت نیز در خبری به نقل از فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان خبر داد که آتش ۱۳۰ هکتار از جنگل های گیلان را درنوردید. این حریق ها در اراضی جنگلی شهرستان های لاهیجان، سیاهکل، رودبار، ماسال، تالش، شفت، آستارا، رشت، رودسر و لنگرود به وقوع پیوست.

از نوشهر همچنین خبر رسید که ۱۰ واحد تجاری یک پاساژ شهر نور در آتش سوخت. مسئول آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری نور با اعلام این خبر افزود که آتش سوزی پس از یک ساعت و نیم مهار شد.

شهیدی از گیلان پس از ۳۳ سال شناسایی شد.  هم عنوان خبری بود که مرکز ایرنا در رشت آن را منتشر کرد. معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان در خصوص جزئیات شناسایی این شهید گفت که پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده رضا صادق محبوب از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

این مرکز همچنین در خبر دیگری اعلام کرد که صیادان گیلانی ۲۰۰ تن ماهی استخوانی در سواحل بندرکیاشهر صید کردند از این میزان صید ۶۳ هزار و ۴۰۹ کیلوگرم ماهی سفید، ۱۳۰ هزار و ۱۵۳ کیلوگرم کفال، ۷۷۵ کیلوگرم کپور و مابقی نیز سایر ماهیان استخوانی است.

مدیرکل راهداری استان قزوین نیز از بارگیری ۱۳۳ هزار تن چغندر از خوزستان به قزوین طی امسال خبر داد. وجود یکی از هفت کارخانه قند کشور در این استان دلیل این امر ذکر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان خبر داد که یک شرکت صنعتی در آبادان به پرداخت ۲۰۵ میلیارد تومان محکوم شده است. این مقام قضایی علت محکومیت این شرکت را عرضه خارج از شبکه مواد اولیه قیر اعلام کرده است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری کشور نیز که به قزوین سفر کرده است، تاکید کرد که حذف فیزیکی بارنامه ها از ۱۵ دی ماه اجرایی می شود. وی خواستار کمک شرکت ها، رانندگان و پلیس در زمینه اجرای این طرح شد.

"کازوتوشی آیکوا" سفیر ژاپن هم که چند روزی است در مشهد به سر می برد در دیدار با شهرداری مشهد گفت : آماده همکاری با شهرداری این شهر در حوزه اقتصادی هستیم.  

امروز همچنین از کرمانشاه خبر رسید که باند ورود و توزیع سلاح در کشور منهدم شد. به گفته فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از این باند ۱۰۰ قبضه سلاح غیرمجاز کشف شد.

معاون حمل ونقل جاده ای کشور که در کرمان به سر می برد اعلام کرد که ضریب راه آسفالت روستاهای ۷ استان زیر استاندارد است. به گفته مقبلی ضریب راه آسفالته روستایی هفت استان کشور از جمله کرمان زیر ۷۰ درصد است، در حالی که این رقم به صورت استاندارد باید به ۸۲ درصد برسد.

مرکز ایرنا در تبریز هم در از آغاز فعالیت آزمایشی راهگذر ایران - آذربایجان - گرجستان خبر داد. این راهگذر در راستای فعال سازی دیپلماسی سیاسی و اقتصادی و برقراری ارتباطات حمل و نقل جاده ای از امروز به صورت آزمایشی فعال سازی می شود.

مرکز ایرنا در تبریز هم در خبری  اعلام کرد که قوی ترین زن جهان با کشیدن تریلی ۱۷ تنی رکورد زد. «گیتی موسوی» پیش از این نیز با ثبت رکورد کشیدن تریلی، نام خود را در کشور و جهان به ثبت رسانده بود.

امروز همچنین گزارش های تهیه شده توسط مراکز ایرنا در ۳۱ استان کشور مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن گزارش های مهدیه وکیل نژاد از دفتر نوشهر با عنوان "پیش فروش منظر قلعه تاریخی مارکوه رامسر برای بلندمرتبه سازی"، فاطمه رفاهت خبرنگار مرکز بوشهر با تیتر "کودکان بی دفاع درفضای مجازی: من لایک نمی خواهم"، میترا عبداللهی خبرنگار مرکز مشهد با عنوان "تشکلهای اقتصادی، بازوی توانمند کشور در حل مشکلات"، فاطمه زمانی دارانی خبرنگار مرکز اصفهان با تیتر "اجرای قانون؛ ساده ترین راهکار احیای زاینده رود"، حیدر سرایانی رییس مرکز زاهدان با عنوان "حاشیه نشینی پدیده ای با آسیب های اجتماعی نیازمند ساماندهی" و عیسی پاشاپور با تیتر "شورای اسلامی شهر آستارا در آزمون انتخاب شهردار چه نمره ای می گیرد؟"به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.
 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان