جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - طی حکمی از سوی سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی صالح محمدی به عنوان سرپرست جهاد کشاورزی استان گیلان منصوب و معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرروابط عمومی جهاد کشاورزی گیلان روز چهارشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: صالح محمدی دارای ۲۴ سال سابقه کار در زیرمجموعه های جهاد کشاورزی دارد وی پیش از این مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان بود.

پیش از محمدی مسعود الماسی رئیس پیشین جهاد کشاورزی استان گیلان نزدیک به ۱۷ ماه مسئولیت این پست را بر عهده داشت.

استان گیلان دارای ۳۱۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی است، ۳۱۷ هزار نفر از مردم استان در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، برنج، چای، زیتون، پیله ابریشم، بادام زمینی، زیتون، فندق و مرکبات عمده ترین محصولات کشاورزی گیلان هستند.

گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و با کیفیت برنج در کشور به شمار می آید که با ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری، رتبه اول کشور را از لحاظ سطح زیرکشت و همچنین رتبه دوم تولید برنج را به خود اختصاص داده است.

ارقام هاشمی، علی کاظمی، صدری، حسنی و دیلمانی جزو رقم های کیفی و ارقام گوهر و سپیدرود جزو رقم های پرمحصول است که در شالیزارهای گیلان کشت می شود، بیشترین رقم های کشت شده برنج در این استان، رقم های کیفی هاشمی و علی کاظمی است که افزون بر ۸۵ درصد محصول برنج گیلان را شامل می شود.

شهرستان های رشت و صومعه سرا بیشترین سهم را از مساحت اراضی شالیکاری گیلان در اختیار دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان