جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: با وجود وزش باد شدید طی چند روز اخیر در گیلان، تمامی قطعی های موردی برق برطرف شد.

محمداسماعیل هنرمند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل وزش شدید باد شاهد قطعی های موردی برق در بعضی از مناطق این استان بودیم که تمامی این قطعی ها توسط اکیپ های عملیاتی برطرف شده و شبکه های توزیع برق استان گیلان علیرغم وزش باد شدید ،با تلاش مامواران این شرکت پایدار است.

وی افزود: با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان گیلان، جلسه مدیریت بحران با محوریت وزش باد شدید در شرکت توزیع  نیروی برق استان برگزار شد و بنا به تصمیم گرفته شده، این شرکت با همه توان و با بیش از ۱۸۰ اکیپ عملیاتی به همراه تجهیزات کامل، جهت رفع مشکلات احتمالی در شبکه های توزیع برق آماده خدمت رسانی شد.

هنرمند در ادامه گفت: البته به دلیل وزش باد شدید، خاموشی های موردی مشترکین را در شهرستانهای رضوانشهر و تالش به دنبال داشت و با توجه به سرعت باد که در بعضی از مناطق به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسید، عمده آسیب های وارده به شبکه، ناشی از سقوط درختان بر روی شبکه های برق و همچنین پرت شدن اشیاء خارج از حریم مانند آنتن های سقفی، روی شبکه ها و تاسیسات توزیع برق گیلان و پارگی سیم ها و قطع برق بود.

وی اضافه کرد: با این حال نیروهای شرکت توزیع برق استان تمام وقت در محل کار و اتفاقات حضور داشتند تا خاموشی های ناخواسته را رفع و در کمترین زمان ممکن با انجام اقدامات فوری، کلیه مشترکین را برقدار کنند .

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: عمده خاموشی های حادث شده با تلاش اکیپ های عملیاتی برطرف شده و خاموشی های موردی موجود نیز با حضور موثر نیروها در کوتاه ترین زمان رفع خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت برقدار کردن مشترکین، در گام نخست با استفاده از ظرفیت های عملیاتی نسبت به رفع خاموشی ها اقدام شد و در مراحل بعدی، نظر به اهمیت جبران خسارات وارده و پس از برآوردهای نهایی، حجم ریالی خسارت ها اعلام خواهد شد.

بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک برق در استان گیلان از طریق ۳۰ هزار کیلومتر به شبکه توزیع برق متصل هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان