جستجوگر خبری شهرستان شفت

حدود ۵۰ هکتار از مناطق جنگلی در ۷ شهرستان گیلان بر اثر وزش باد گرم و آتش سوزی دچار خسارت شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گیلان ؛ مدیرکل مدیریت بحران گیلان به خبرنگار صدا و سیما گفت : با وزش شدید باد و افزایش دما از ابتدای هفته تاکنون ، حدود ۵۰ هکتار از مناطق جنگلی شهرستان‌های سیاهکل ، رودبار ، لاهیجان ، شفت ، رشت ، فومن و تالش دچار حریق شد و خسارت دید.

امیر مرادی با اشاره به شروع آتش سوزی در مناطق جنگلی شلغون چوبر و رشکجی تالش از صبح امروز ، افزود : هم اکنون نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و نیرو‌های مردمی در حال اطفا حریق در این منطقه هستند.

وی با بیان اینکه آتش سوزی در مناطق جنگلی کولاک آور ، جین جیر خانی و دهگا شهرستان سیاهکل به مساحت تقریبی ۴ هکتار اطفا شده است ، اضافه کرد : ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی هم اکنون در حال اطفای ۴ هزار مترمربع از عرصه‌های طبیعی در مناطق اشکراب و گیچ این شهرستان هستند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به خاموش شدن حریق در مناطق مازیان ، رشته رود و خولک رودبار به مساحت ۹ هکتار، بیجار باغ لاهیجان به مساحت ۵ هزار مترمربع و خلیلان چماچاء در شفت به مساحت حدود ۷ هزار مترمربع ، گفت: حریق‌ها بیشتر به صورت سطحی و با سوختن برگ‌های خشک کف جنگل‌ها همراه بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان