جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به وزش تندباد گرم طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در استان گفت: ارزیابی اولیه خسارت های ناشی از وزش باد شدید در استان ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده ...

عباس صابر سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عمده این میزان خسارت مربوط به شبکه برق، تابلوها، منازل مسکونی و شبکه مخابرات بوده است.

وی با بیان اینکه وزش باد شدید بیشترین خسارت را در شهرستان های تالش و ماسال وارد کرد، افزود: آسیب به شبکه برق موجب قطع شدن برق بخش هایی از این شهرستان شد اما در حال حاضر عمده مشکل رفع شده و نیروهای مرتبط در حال تلاش بی وقفه برای وصل کردن برق این مناطق هستند که انتظار می رود تا ساعاتی آینده این مشکل حل شود.

صابر همچنین به فوت یک شهروند تالشی بر اثر سقوط ریزش دیوار اشاره کرد و گفت: چند نفر بر اثر  مشکلات ناشی از وزش تند باد در شهرستان های تالش و ماسال مجروح شده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به اینکه در پی باد شدید گرم و افزایش دما  تعدادی از شهرستان های استان همچون آستارا،تالش، رضوانشهر، فومن، صومعه سرا ،رودبار و سیاهکل دچار آتش سوزی جنگل و مراتع شد،گفت: در این آتش سوزی ها که بیشتر مربوط به نیمه غربی استان بود، حدود ۵۰ هکتار از جنگل ها و مراتع استان دچار آتش سوزی شد که شهرستان های لاهیجان و تالش بیشترین میزان آتش سوزی را در استان در مناطق جنگلی داشتند.

براساس پیش بینی هواشناسی گیلان وزش باد شدید یا خیلی شدید گرم در مناطق جلکه ای تا اواخر امشب و در ارتفاعات تا صبح فردا چهارشنبه ادامه دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان