جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا_ معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها در سطوح جهانی، ملی و محلی گفت: دانشگاه ها باید جامعه محور باشند و بتوانند نیازهای محلی ...

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر هاشم داداش پور روز سه شنبه در آیین معارفه رییس جدید دانشگاه گیلان و تکریم رییس پیشین این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه ها علاوه بر جامعه محوری در سطح محلی ، باید در سطوح ملی یعنی در نظام تصمیم سازی کشور اثرگذار باشند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه باید در تولیدات علمی و فناوری اثرگذار و به خوبی نقش آفرینی داشته باشند زیرا  مرجعیت علمی بدون تولید اثر گذار اتفاق نمی افتد.

دکتر داداش پور در ادامه با اشاره به اهمیت انسجام در سیاست گذاری آموزش عالی اظهار داشت: اگر انسجام و یکپارچگی در سیاست گذاری آموزش عالی اتفاق بیفتد، نهادهای علمی اثرگذاری و هم افزایی بیشتری دارند اما فقدان انسجام، اثرگذاری تلاش ها را کم سو می کند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ضمن قدردانی از زحمات هشت ساله رییس پیشین دانشگاه گیلان تغییر در مدیریت ها را طبیعی دانست و افزود: حضور هشت ساله رییس پیشین نشان از متانت و اثرگذاری ایشان در این حوزه بوده است.

در این مراسم ضمن معرفی دکتر فرید نجفی به عنوان سرپرست دانشگاه گیلان از زحمات هشت ساله دکتر احمد رضی رییس پیشین این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

براساس آخرین آمار، هم اکنون حدود ۱۸ هزار دانشجو در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای بیش از ۵۶۰ عضو هیأت علمی است.

دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای یک پردیس دانشگاهی و ۱۰ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی، مکانیک و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.

 قرار گرفتن در جمع دانشگاه های برتر سه نظام بین المللی و رتبه بندی جهانی تایمز ،لیدن، شانگهای و دسته دانشگاه های یک درصد برتر دنیا و ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور جزئی از توانمندی های دانشگاه گیلان است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان