جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان خواستار تنگ شدن فضای برای سودجویان و اخلال گران در معیشت مردم شد و تاکید کرد: هرگونه افزایش قیمت کالا باید با مجوز ستاد تنظیم بازار انجام شود و خارج از این چهارچوب تخلف آشکار ...

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله عباسی روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گیلان اظهار داشت: مرجع افزایش قیمت کالا ستاد تنظیم بازار است و هرانچه خارج از تصمیمات این ستاد غیرقانونی است. 

وی با تاکید بر اینکه باید امنیت مصرف، تولید و توزیع فراهم شود افزود: فعالیت های ستاد تنظیم بازار نسبت به گذشته با جدیت بیشتری در حال انجام است تا موجبات رفاه در جامعه را فراهم آورد.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: یکی از شعارهای دولت سیزدهم توجه به زندگی مردم است که در این راستا ، توزیع عادلانه ثروت و نیز فرایند صحیح توزیع کالاهای مورد نیاز مردم ضروری است.

استاندار گیلان بر وجود هماهنگی میان دستگاه ها و پرهیز از فعالیت های جزیره ای تأکید کرد و گفت: هم افزایی و هم پوشانی دستگاه ها در امر تنظیم بازار دارای اهمیت زیادی است و مردم باید مایحتاج روزانه خود را با آسودگی تهیه کنند و زنجیره ارزش به گونه ای باشد که رضایت مردم فراهم آید.

عباسی با بیان اینکه باید حضور و نقش آفرینی ستاد در بازار ملموس و مشهود باشد و امید مردم تقویت شود، اضافه کرد: گیلان ظرفیت های پرشماری دارد که باید متناسب با این استعدادها، برنامه ریزی شود و محصولات نیز با قیمت مناسب در اختیار مردم و شهروندان استان قرار گیرد.

وی با اشاره به یارانه هایی که از سوی دولت به کالاهای اساسی داده می شود، افزود: بر این مبنا باید در ارائه با کیفیت محصولات تولیدی از جمله نان ، دقت لازم انجام شود و این در حالی است که بیشترین شکایت ها در بخش عرضه نان است که باید نظارت دقیق تری انجام شود تا کیفیت نانی که به شهروندان عرضه می شود، ارتقا یابد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در ذخایر کالاهای راهبردی و استراتژیک، مشکلی نداریم ولی باید گزارش روزانه از این ذخایر احصاء شود و همچنین نقش نهادهای نظارتی بر بازار باید پررنگ شود.

در این جلسه گزارش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از آخرین وضعیت و تغییرات قیمت کالاهای اساسی در بازار، گزارش فرماندهی بسیج اصناف از روند اجرای تفاهم نامه معاون اول رئیس جمهوری با فرمانده بسیج مستضعفین درخصوص نظارت بر بازار و گزارش مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان از آخرین وضعیت آرد و نان ارائه شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان