جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با اشاره به قرار گرفتن ۱۶ شهرستان استان در وضعیت آبی کرونایی، بر لزوم پیگیری جدی تزریق دُز سوم واکسن و نیز کنترل مرزهای استان برای مقابله با شیوع سویه جدید ویروس تأکید کرد.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله عباسی روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: به سبب اقدامات موثر در مقابله با کرونا، امروز شاهد آبی شدن ۱۶ شهرستان استان هستیم و امیدواریم شهرستان رودبار نیز بزودی آبی شود.

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت اماکن عمومی بیان داشت: نباید با عادی انگاری نسبت به این ویروس، شاهد موج دیگری از کرونا باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به جایگاه ممتاز گیلان در واکسیناسیون دُزهایُ اول و دوم ، بر لزوم واکسیناسیون دُز سوم با همان همت جهادی دوره های پیش تأکید و اضافه کرد: خوشبختانه کشور هیچ کمبودی در تامین واکسن ندارد و این مهم، نشانگر توجه و تلاش دولت و مسئولان به سلامت مردم است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع سویه اُمیکرون در کشورهای همسایه، باید نسبت به کنترل مرزها، گرفتن تست از مسافران ورودی و قرنطینه مبتلایان در صورت مشاهده اقدام شود.

عباسی به فعالیت واحدهای آموزشی استان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز اشاره و تصریح کرد: نظارت بر رعایت اصول بهداشتی همواره مورد توجه بازرسان و دستگاه های متولی امر باشد و درصورت مشاهده تخلف، گزارش آن به دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان ارسال شود.

وی با بیان اینکه مردم فرهیخته گیلان به سبب پیشینه غنی فرهنگی نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام دارند ، افزود: اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند کرونا که در راستای حفظ سلامت عمومی است ، باید مورد توجه دستگاه های اجرایی باشد.

استاندارگیلان اظهار داشت: دولت در خصوص اعتبارات آموزش و پرورش و رتبه بندی فرهنگیان توجه ویژه ای داشته و بر اساس برنامه ششم توسعه به حل دغدغه معلمان پرداخته از این رو معلمان با خاطری آسوده به تدریس می پردازند و امیدواریم این امر به ارتقاء آموزش بیانجامد.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گیلان هم اکنون ۲۰۴ بیمار مبتلا به کووید-١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند که ۵۱ نفر بدحال بوده و در بخش مراقبت ویژه نگهداری می شوند.

ویروس کرونا که از اوایل تیرماه در موج پنجم نسبت به خیزهای دیگر مبتلایان بیشتری را راهی بیمارستان کرد بعد از ۲ ماه جدال از اوایل شهریور ماه تاکنون در گیلان روند کاهشی را طی می کند اما هنوز به آخرین آمار موج چهارم یعنی زیر ٢٠٠ نفر نرسیده است.

گیلان با ٢ و ۵۰۰ هزار نفر چمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان