جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به تشدید پایش های کرونایی در مرز آستارا، گفت: تاکنون ۱۴۹ هزار گیلانی دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا از طریق مرزهای استان گیلان ویژه آستارا، اظهار کرد: مرز زمینی آستارا بر اساس مقررات بین المللی مرزها اداره می شود.

وی با بیان اینکه از مهر ماه با نزولی شدن آمارهای کرونایی و کنترل نسبی موج پنجم رصد و پایش در مرز زمینی آستارا سخت تر از گذشته شده است، گفت: از مرز آستارا هیچ فردی ایرانی و غیر ایرانی بدون داشتن تست منفی کرونا وارد کشور نمی شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در صورت مثبت بودن تست مسافران این افراد در آستارا قرنطینه می شوند، افزود: مسافران خارجی در صورت مثبت بودن تست کرونا حق ورود به کشور را ندارند.

وی با بیان اینکه روند ابتلاء و بستری های کرونایی در استان گیلان همانند روزها و هفته های گذشته در وضعیت ثابتی قرار دارد، ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۵۱ بیمار جدید در بیمارستان ها بستری شدند.

حیدرزاده با اشاره به اینکه در همین مورد متأسفانه یک بیمار کرونایی را از دست داده ایم، افزود: روند واکسیناسیون در استان گیلان مطلوب است و همچنان در رتبه نخست واکسیناسیون در سطح کشور قرار داریم.

وی با بیان اینکه تاکنون دو میلیون ۹۰ هزار گیلانی معادل ۹۳ درصد شهروندان این استان واکسن کرونا دریافت کرده اند، اضافه کرد: از این تعداد یک میلیون و ۸۷۸ هزار نفر معادل ۸۴ درصد هر دُز را دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به واکسیناسیون ۸۱ درصدی دانش آموزان، گفت: ۱۴۹ هزار گیلانی نیز دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان