جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار به هفتمین جشنواره ابوذر، گفت: تاکنون بیش از هزار اثر به این جشنواره ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار مهر مهدی پارسا عصر جمعه در نشست با اعضای دبیرخانه هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان، اظهار کرد: با توجه به استقبال اصحاب رسانه و درخواست خبرنگاران و عکاسان، مهلت شرکت در جشنواره تا ۳۰ آذر ماه تمدید شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، تصریح کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب های مصاحبه، تیتر، خبر، گزارش، یادداشت، مستند کوتاه، کلیپ، موشن گرافیک، کاریکاتور، اینفوگرافیک و عکس ارسال کنند.

وی با بیان اینکه آثار ارسالی باید از ابتدای دی ماه سال گذشته تا ۲۵ آذر امسال در رسانه های مجازی و مکتوب استان منتشر شده باشند، تاکید کرد: علاقه مندان می توانند در هر بخش، پنج اثر خود را از طریق سایت ابوذر گیلان به نشانی www.abozargilan.ir به دبیرخانه هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان ارسال کنند

پارسا به محورهای هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان اشاره کرد و گفت: امیدآفرینی (مطالبه گری، الگوسازی)، مردمی کردن دفاع و امنیت (امنیت پایدار) و روحیه جهادی و انقلابی (الگوهای اقدام انقلابی و روحیه جهادی در بسیج) از جمله این محورها هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان اضافه کرد: آسیب های اجتماعی، مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه، دشمن شناسی، توان داخلی، خوداتکایی و مانع زدایی ها، سبک زندگی، مدیریت بر فضای مجازی، دفاع مقدس و ایثار و شهادت از دیگر محورهای جشنواره امسال ابوذر است.

وی، طلاق، اعتیاد، قاچاق، گران فروشی، محرومیت و ناکارآمدی مدیران و مسئولان را از زیرمجموعه های محور آسیب های اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: متأسفانه وجود آسیب های اجتماعی در گیلان زیبنده استان و کشور نیست و لذا اصحاب رسانه باید با آثار خود محتوای مناسب در این بخش را تولید کنند.

پارسا فرزندآوری، عفاف و حجاب، مواسات و انفاق، الگوی مصرف، نماز و امر به معروف و نهی از منکر را از زیرمجموعه های محور سبک زندگی دانست و گفت: خبرنگاران باید مواسات را محور کار رسانه ای خود قرار دهند، زیرا در شرایط کرونایی خیلی با این موضوع مواجه بودیم و ظرفیت بالایی دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مدیریت و تولید محتوا در فضای مجازی، اظهار کرد: در جشنواره امسال ابوذر، محور بومی با عنوان «نقش رسانه در احیای صنایع و کارخانجات تعطیل گیلان» داریم که امیدواریم آثار قابل قبولی در این زمینه ارسال شود.

وی با اشاره به افزودن جایزه ویژه شهدای رسانه در هفتمین دوره جشنواره ابوذر استان، اذعان کرد: از خبرنگاران درخواست داریم تا روایت های خود را درباره شهدای رسانه به جشنواره ارائه دهند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان