جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا _ طبق تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که شامگاه جمعه اعلام شد، شمار مناطق آبی در نقشه رنگبندی کرونایی گیلان افزایش یافت و به ۱۶ شهرستان رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، براساس ارزیابی جدید نرم افزار ماسک مجموع مناطق آبی استان گیلان نسبت به ارزیابی هفته گذشته از ۱۴ شهرستان به عدد ۱۶ افزایش یافت و همچنین طبق این گزارش شهرستان های زرد از سه به یک کاهش یافت.

طبق این ارزیابی رودسر و آستارا که پیش از این در وضعیت زرد کرونایی قرار داشتند در نقشه جدید استان گیلان در رنگ بندی آبی قرار گرفتند.

به این ترتیب املش، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، نالش، رودسر و آستارا در نقشه جدید کرونایی استان گیلان در رنگ بندی آبی قرار دارند.

با ابن حال تنها شهرستان رودبار در رنگ بندی زرد کرونایی قرار دارد که مانع از یکدست شدن رنگبندی آبی استان شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گیلان هم اکنون ۲۰۴ بیمار مبتلا به کووید-١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند که ۵۱ نفر بدحال بوده و در بخش مراقبت ویژه نگهداری می شوند.

ویروس کرونا که از اوایل تیرماه در موج پنجم نسبت به خیزهای دیگر مبتلایان بیشتری را راهی بیمارستان کرد بعد از ۲ ماه جدال از اوایل شهریور ماه تاکنون در گیلان روند کاهشی را طی می کند اما هنوز به آخرین آمار موج چهارم یعنی زیر ٢٠٠ نفر نرسیده است.

گیلان با ٢ و ۵۰۰ هزار نفر چمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان