جستجوگر خبری شهرستان شفت

مجری طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت استان گیلان با بیان اینکه طرح سحاب بنیاد برکت توانسته هزار و 500 شغل را در حوزه مشاغل خانگی و کارگاهی در مناطق روستایی شهرستان صومعه سرا به استقرار برساند، گفت: ۳۶ ...

یاسر رمضان نژاد در حاشیه جلسه با نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس در گفت وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: اقدامات اشتغال زایی بنیاد برکت در شهرستان صومعه سرا توانسته با جذب اعتبارات این حوزه برای ۱۵۰۰ نفر در بخش اشتغال زایی خانگی و کارگاهی، تولیدی، آبزی پروری، کشاورزی، فنی، خدماتی، صنعتی، صنایع دستی به متقاضیان و کارآفرینان تسهیلات کم بهره اعطا کند.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی بنیاد، اشتغال زایی و توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم و روستایی بوده و در برخی موارد در شهرهای محروم وحاشیه شهرها با محوریت کارگاه محور و بنگاه اقتصادی زود بازده نیز اجرا می شود، افزود: در سال گذشته  ۱۷ روستای بخش میرزا کوچک شهرستان صومعه سرا  زیر چتر تسهیلات حمایتی بنیاد برکت بود که امسال ۱۵ روستای بخش، تولمات، مرکزی وضیابر را در پوشش این طرح قرار داده است.

مجری طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت استان گیلان با اشاره به اینکه  شناسایی و بررسی طر ح ها و افراد واجد شرایط توسط سه تسهیل گر بنیاد برکت  از بهار ۱۴۰۰ آغاز شده است، تصریح کرد: تسهیل گران بازوان توانمند بنیاد برکت در اجرای طرح های اشتغال زایی هستند که  طرح سرمایه گذاری حمایتی اشتغال برکت «سحاب» را با  هدف حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان جهت رسیدن به اشتغال پایدار و محرومیت زدایی از منطقه  با توجه به مزیت مکانی و محیطی انجام می دهند.

رمضان نژاد مدت بازپرداخت تسهیلات را  ۴۸ تا ۶۰ ماهه با احتساب دوره تنفس اعلام کرد و گفت: برای اطمینان از راه اندازی کسب وکار و جلوگیری از انحراف تسهیلات پرداختی، بازدیدهای دوره ای توسط تسهیل گران و مجریان بنیاد انجام خواهد گرفت.

 

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس نیز در این دیدار تسهیل امور مردم در اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی را  در رونق و اقتصاد پویا روستاها مثمرثمر دانست و اظهار کرد: الگوهای جدید ایجاد اشتغال روستایی و رویکردها متفاوت آن درتوسعه مناطق، نظام نظارت و کنترل طرح ها در حوزه مشاغل روستایی، با تسهیل گری می تواند کارآمدتر باشد و انتظار داریم بهره وری کار و کارآمدی در حوزه اشتغال روستایی از این طریق نیز افزایش یابد.

سید کاظم دلخوش با بیان اینکه همکاری و تعامل همه دستگاه ها می تواند در اجرای طرح های توسعه محور روستایی در شهرستان تأثیرگذار بر روند استقرار و رونق اشتغال باشد، تصریح کرد: در راستای  تسریع فرآیند طرح اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هماهنگی های  لازم در دستور کار قرار می گیرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان