جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - بر اساس گزارش شنبه شب سامانه مدیریت راه راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، ترافیک در محور رشت به قزوین در محدوده شهرستان رودبار نیمه سنگین و گاه سنگین است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ترافیک سنگین تا نیمه سنگینی در ورودی و همچنین خروجی شهرستان رودبار وجود دارد که تا محدوده استان قزوین امتداد دارد.

بنا به همین گزارش، هم اینک تردد در دیگر محورهای اصلی استان گیلان به صورت عادی و روان می باشد و هیچگونه ترافیک جاده ای مشاهده نمی شود.

همچنین طبق اعلام اداره کل راهداری استان گیلان، محور پونل به خلخال نیز به دلیل نبود ایمنی کافی فعلاً مسدود می باشد.

گیلان با ۲ و نیم میلیون جمعیت از استانهای گردشگری شمال کشور محسوب می شود. سال ۹۸ و پیش از شیوع کرونا  ۲میلیون و ۲۷۳هزار گردشگر از گیلان دیدن کردند. با واکسیناسیون گسترده و کاهش شیوع و ابتلای کرونا در اواخر هفته و تعطیلات چند روزه گیلان با ورود شمار قابل توجهی مسافر مواجه می شود.

این استان دارای ۳۳۰مرکز و جاذبه گردشگری ، ۱۷روستای هدف گردشگری و ۷۱منطقه نمونه گردشگری است. بندرانزلی ، لاهیجان و رشت از مهمترین شهرهای گردشگری گیلان است. شهرک ماسوله ، قلعه رودخان از دیگر نقاط پرجاذبه گردشگری گیلان بشمار می آید.

سه هزار و ۷۶ هتل ، هتل آپارتمان ،مجتمع گردشگری مهمانپذیر،خانه مسافر ،مجتمع سرگرمی و تفریحی، اقامتگاه بومگردی ،اقامتگاه سنتی ،بین راهی و اسکله گردشگری و مسافربری دریایی در استان گیلان فعال است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان