جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - بر اساس گزارش سامانه اطلاعات راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، ترافیک در محور رشت به قزوین در محدوده شهرستان رودبار نیمه سنگین و گاه سنگین است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ترافیک سنگین تا نیمه سنگینی در ورودی و همچنین خروجی شهرستان رودبار وجود دارد و این ترافیک در اتوبان رشت به قزوین نیز مشاهده می شود.

بنا به همین گزارش، هم اینک تردد در دیگر محورهای اصلی استان گیلان به صورت عادی و روان می باشد و هیچگونه ترافیک جاده ای مشاهده نمی شود.

همچنین طبق اعلام اداره کل راهداری استان گیلان، محور پونل به خلخال نیز به دلیل نبود ایمنی کافی، مسدود می باشد.

گیلان با ۲ و نیم میلیون جمعیت از استانهای گردشگری شمال کشور محسوب می شود. سال ۹۸ و پیش از شیوع کرونا  ۲میلیون و ۲۷۳هزار گردشگر از گیلان دیدن کردند . با واکسیناسیون گسترده و کاهش شیوع و ابتلای کرونا در اواخر هفته و تعطیلات چند روزه گیلان با ورود شمار قابل توجهی مسافر مواجه می شود.

 استان گیلان دارای ۳۳۰مرکز و جاذبه گردشگری ، ۱۷روستای هدف گردشگری و ۷۱منطقه نمونه گردشگری است. بندرانزلی ، لاهیجان و رشت از مهمترین شهرهای گردشگری گیلان است . شهرک ماسوله ، قلعه رودخان از دیگر نقاط پرجاذبه گردشگری گیلان بشمار می آید.

سه هزار و ۷۶ هتل ، هتل آپارتمان ،مجتمع گردشگری مهمانپذیر،خانه مسافر ،مجتمع سرگرمی و تفریحی، اقامتگاه بومگردی ،اقامتگاه سنتی ،بین راهی و اسکله گردشگری و مسافربری دریایی در استان گیلان فعال است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان