جستجوگر خبری شهرستان شفت

تا کنون ۲ میلیون و ۹۰ هزار نفر در گیلان علیه کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز با اشاره به اینکه گیلان موفق‌ترین استان در واکسیناسیون است گفت : تاکنون دو میلیون و ۹۰ هزار نفر از گروه‌های هدف معادل ۹۳ و نیم درصد، شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان شیمیایی، سالمندان بستری در مراکز بهزیستی و بیماران خاص، کارمندان ادارات و دانش آموزان بالای ۱۲ سال در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.
دکتر فردین مهرابیان با اشاره به اینکه یک میلیون و ۸۷۸ هزار نفر هم در گیلان دز دوم واکسن را دریافت کرده اند افزود : این میزان معادل ۸۴ درصد جمعیت هدف را در استان شامل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه همه دانش آموزان بالای ۱۲ سال به بالا در گیلان واکسینه شده اند گفت: تا کنون ۸۱ درصد از این دانش آموزان واکسن نوبت دوم خود را نیز دریافت کرده اند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به واکسیناسیون نوبت سوم در گیلان گفت: ۱۴۹ هزار نفر هم در گیلان واکسن نوبت سوم خود را دریافت کرده اند.
واکسیناسیون کرونا از اواخر بهمن پارسال همزمان با سراسر کشور با تزریق کادر درمان در بخش مراقبت‌های ویژه در گیلان آغاز شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان