جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۵۰ بیمار جدید کرونا در استان بستری شدند، گفت: در روز گذشته هیچ فوتی کرونایی در گیلان ثبت نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان ظهر پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین آمارهای کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: هم اکنون ۲۰۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۵۰ بیمار طی شبانه روز گذشته بستری شده اند، گفت: گیلان همچنین در روز گذشته هیچ مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت نکرده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه روند نزولی کرونا در سایه رعایت شیوه نامه ها و توجه به واکسیناسیون تداوم می یابد، افزود: شهروندان نباید نسبت به خطرات کرونا عادی انگاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۳۹ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، اضافه کرد: هفت نفر امروز به این بخش منتقل شدند.

مهرابیان با تأکید بر اینکه گیلان در زمینه واکسیناسیون در رتبه اول کشور قرار دارد، تصریح کرد: هم اکنون ۴۶۳ پایگاه واکسیناسیون در سطح استان گیلان و ۲۱۷ پایگاه در شهرستان رشت فعال هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۶ درصد شهروندان گیلانی هنوز دُز نخست واکسن کرونا را تزریق نکرده اند، تأکید کرد: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا و ناشناخته بودن خطرات آن شهروندان باید هر چه سریع تر نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان