جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها ــ باوجود کاهش محسوس آمار روزانه مبتلایان و فوتی های کرونا در کشورمان اما به نظر می رسد ورود سویه جدید «اُمیکرون» به کشورها، زنگ خطر تازه ای در این زمینه برای هموطنان به صدا در آورده ...

به گزارش گروه استان های خبرگزاری تسنیم؛ شیوع کرونا در ایران پس از واکسیناسیون سراسری نسبت به ماه های گذشته با کاهش چشمگیر روبه رو شده به نحوی که در روزهای اخیر آمار فوتی ها به زیر 100نفر رسیده است. در عین حال، ورود سویه جدید «اُمیکرون» و مقاومت آن در برابر واکسیناسیون، نگرانی هایی در بین هموطنان به وجود آورده است. با این وجود، دکتر "سوری" رئیس کمیته اپیدمیولوژی کرونا در پاسخ به بروز برخی نگرانی ها گفته است: تاکنون مورد تایید شده ای از «اُمیکرون» در کشور گزارش نشده اما باید آن را جدی گرفت.

همین اظهارنظر می تواند مهمترین دلیل برای بازگشت هموطنان عزیز در نقاط مختلف کشور به رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و پرهیز از برپایی دورهمی ها باشد؛ چه آنکه سویه جدید موسوم به «اُمیکرون» نسبت به سویه های قبلی دارای قدرت انتشار بالاتر است و همچنان خطراتی را متوجه سلامت جامعه می کند.

در ادامه ضمن توجه به نقشه فعلی کرونا در ایران، بررسی آخرین وضعیت استان های کشور از نظر مخاطبان گرامی می گذرد:

استان آذربایجان غربی/ تعداد فوتی ها کاهش یافت

محمدامین ولی زاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان غربی و با اشاره به کاهش فوتی های کرونایی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته دو نفر در ارومیه بر اثر کروناویروس جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: از اسفند سال 98 تا امروز تعداد هفت هزار و 193 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در سراسر آذربایجان غربی فوت کردند.

وی از ابتلای 181 نفر دیگر به کرونا خبر داد و تصریح کرد: تاکنون 322 هزار و 564 نفر در استان به بیماری کروناویروس آلوده شده اند.

ولی زاده در ادامه افزود: هم اکنون تعداد 503 نفر به علت سندروم حاد تنفسی در بیمارستان های سطح آذربایجان غربی بستری و در حال مداوا هستند.

وی با اشاره به واکسیناسیون 16 هزار و 387 نفر دیگر در شبانه روز گذشته بیان کرد: در این رابطه نیز تاکنون چهار میلیون و 486 هزار و 866 نفر واکسن کرونا را دریافت کرده اند که 87 هزار و 961 دوز آن مربوط به دوز سوم بوده است.

استان اصفهان/ 107 مورد ابتلای جدید کرونا شناسایی شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای 107 نفر به کرونا در 24 ساعت اخیر در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد.

پژمان عقدک در جمع اصحاب رسانه با اشاره به تعداد کل موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا از ابتدا تاکنون، اظهار داشت از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و  268 هزار و 309 ابتلای  قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل گزارش شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی تعداد کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 427 هزار و 907 نفر بوده که از این تعداد 185 هزار و 749 نفر به همین علت بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه 125 هزار و 248 بیمار کرونایی از ابتدای ورود ویروس منحوس کرونا بهبود یافتند، گفت: متاسفانه تا کنون 17 هزار و 168 نفر نتوانستند در برابر این ویروس مقاومت کنند و فوت شدند.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 107 مورد جدید کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شناسایی و 101 بیمار کرونایی نیز در این مراکز بستری شدند که حال 70 نفر آنها وخیم گزارش شده و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و 6 خانواده هم داغدار مرگ عزیزان خود در اثر ابتلا به کرونا شدند.

عقدک تصریح کرد: در حال حاضر با ترخیص 61 بیمار تعداد مجموع بستریان به 422 بیمار با تشخیص ابتلا به کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رسیده و امیدواریم هر چه زودتر چرخه انتقال بیماری مسری کرونا قطع شود و هیچ بیمار بستری کرونایی نداشته باشیم.

استان بوشهر/ بستری 56 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به روند کاهشی ابتلا به ویروس کرونا در استان گفت: هم اکنون 56 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.

سعید کشمیری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، وضعیت رنگ بندی کرونایی در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: همه 10 شهرستان استان بوشهر در شرایط کم خطر یا آبی کرونایی قرار دارد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 21 بیمار جدید در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری شده اند خاطر نشان کرد: از این تعداد ابتلای 3 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اکنون 5 بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان تحت درمان قرار دارند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش های ویژه کرونایی، 4 بیمار در وضعیت حاد قرار دارند.

وی افزود: خوشبختانه در شبانه روز گذشته 22 بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان های استان بوشهر ترخیص شده اند، که از این تعداد 4 نفر از آنها مثبت قطعی بوده اند.

کشمیری با اشاره به ثبت نشدن فوتی کرونایی در 24 ساعت گذشته تصریح کرد: تاکنون 2 هزار و 32 بیمار از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به سبب ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 89 هزار و 300 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده اند.

استان کرمان/ 4بیمار کرونایی دیگر در استان فوت کردند

با فوت 4 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و 122 مورد رسیده است.

حمیدرضا رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه روند کلی بیماری در استان ثابت و شکننده است اظهار داشت: با این وجود نباید فراموش کنیم که کرونا همچنان در سطح جامعه فعال است و خطر احتمالی شیوع گسترده آن هنوز وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه زمینه ایجاد واکسیناسیون همگانی در کشور فراهم شده با این وجود هنوز عده ای در برابر تزریق واکسن مقاومت می کنند افزود: تا کنون سه میلیون و 970 هزار و 595 دوز واکسن کرونا در استان تزریق و واکسیناسیون یک میلیون و 774 هزار و 629 نفر کامل شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر استان کرمان در وضعیت نسبتاً خوبی قرار دارد گفت:  با این وجود هنوز احتمال جهش ناگهانی و فراگیر شدن مجدد ویروس وجود دارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر روز قبل اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان های استان کرمان 161 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 101 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 16 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 8 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 9 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 27 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

صحبتی با اشاره به بستری 25 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 43 هزار و 857 مورد رسیده است.

وی به فوت 4 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و 122 مورد رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و 118 هزار و 905 دوز عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 774 هزار و 629 دوز و واکسن تزریق شده نوبت سوم کرونا در استان 77 هزار و 61 دوز است.

استان مرکزی/ 28مورد جدید شناسایی شد

سیدمحمد جمالیان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در  اراک ، با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان مرکزی اظهار داشت: طبق آخرین یافته های آزمایشگاهی در 24 ساعت گذشته  28 مورد جدید مبتلا به بیماری کووید 19 در استان مرکزی شناسایی شده است.

وی افزود: 11 نفر از بیماران جدید شناسایی شده در این استان برای پیگیری امور تخصصی درمانی در بیمارستان ها بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد:  17 نفر از این بیماران هم خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه باشند.

جمالیان بیان کرد: با احتساب مبتلایان جدید شمار مبتلایان به ویروس کرونا از زمان شیوع تاکنون در استان به 105  هزار و 754 نفر رسید.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا از نقاط مختلف استان مرکزی گزارش نشده و مجموع  فوتی های کووید 19 در استان مرکزی تاکنون به دو هزار و  982 نفر رسیده است.

استان خراسان رضوی/ 22 درصد از جمعیت استان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند

دبیر کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیش از 120 هزار نفر از افراد بالای 40 سال که 6 ماه از تزریق دز دوم واکسن کرونای آنها گذشته است دز سوم را نیز دریافت کرده اند .

محمد پهلوان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهارداشت: بیش از 120 هزار نفر از افراد بالای 40 سال که 6 ماه از تزریق دز دوم واکسن کرونای آنها گذشته است دز سوم را نیز دریافت کرده اند که 22 درصد از جمعیت واجد شرایط در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را شامل می شوند.

وی افزود: هم اکنون 91 درصد از جمعیت بالای 12 سال زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دز اول واکسن کرونا و 74 درصد هم دز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند.  

پهلوان تصریح کرد: جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد که علاوه بر مشهد، 15 شهرستان دیگر را نیز زیر پوشش دارد شامل پنج میلیون و 100 هزار نفر است.

دبیر کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر روزانه 110 بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد شناسایی و بستری می شوند.

پهلوان، تعداد کل بستری شدگان کرونایی در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را 290 نفر عنوان کرد که 75 نفر از آنان در بخش های مراقبت های ویژه تحت بستری و معالجه قرار دارند.

استان قزوین/ مرگ ومیر کرونایی در استان 40 درصد کاهش یافت

در 24 ساعت اخیر 3 بیمار بدحال کرونایی جان خود را از دست دادند که این آمار 40 درصد از روز قبل کمتر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 12 درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا در استان قزوین خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 37 مورد تازه ابتلای کرونایی در آزمایشگاه های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شد که این آمار در قیاس با روز قبل 4 نفر کاهش یافته است.

جلال رحمانی با اشاره به کاهش 19 درصدی نرخ روزانه بستری های کرونایی استان قزوین اضافه کرد: در شبانه روز اخیر 39 بیمار کرونایی به دلیل علائم تنفسی حاد در بیمارستان های قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز پیش 9 نفر کمتر شده است.

وی با بیان اینکه آمار بیماران بدحال هم 13 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: در حال حاضر 13 بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شدند که این آمار 2 نفر از روز قبل کمتر شده است.

رحمانی از کاهش 40 درصدی نرخ روزانه مرگ ومیر کرونایی در استان قزوین خبر داد و افزود: در 24 ساعت گذشته 3 بیمار کرونایی بدحال به علت شدت بیماری و ضعف مفرط جسمانی در استان قزوین جان خود را از دست دادند که این آمار از روز قبل 2 نفر کمتر است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به کاهش 34 درصدی موارد بهبودیافتگان کرونایی گفت: در شبانه روز اخیر 33 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان های استان قزوین ترخیص شدند که این آمار در مقایسه با روز گذشته 17 نفر کاهش داشته است.

رحمانی ادامه داد: در نهایت آمار مجموع بستری های فعلی کرونایی استان قزوین با فقط یک نفر افزایش به 191 نفر رسید و پیش بینی ما هم کاهشی شدن روند کلی بستری های کرونایی خواهد بود.

استان اردبیل/ 50هزار دانش آموز اردبیلی واکسن کرونا تزریق کردند

فرماندار اردبیل گفت: امسال در حدود50 هزار نفر از دانش آموزان 12 تا 18 ساله در شهرستان اردبیل واکسن کرونا تزریق کردند.

مسعود امامی یگانه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: امسال در حدود50 هزار نفر از دانش آموزان 12 تا 18 ساله در شهرستان اردبیل واکسن کرونا تزریق کردند.

امامی یگانه اظهار کرد: 92 درصد دانش آموزان دز اول و 73 درصد نیز دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که در حال حاضر مدارس در شهرستان اردبیل با ظرفیت 50 درصد  و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی دایر است.

وی گفت: در شرایط فعلی با توجه به واکسیناسیون صورت گرفته و روند مطلوب کنترل بیماری ، خانواده ها از برگزاری کلاس های حضوری نگرانی نداشته باشند.

فرماندار اردبیل ادامه داد: آمار جان باختگان کرونا در استان اردبیل طی شبانه روز گذشته برای شانزدهمین بار در 2 ماه اخیر به صفر رسید و مجموع فوتی های پنج موج شیوع بیماری کووید.19 در این استان، در رقم 2 هزار و 592 نفر باقی ماند.

وی افزود: طی شبانه روز گذشته شمار مبتلایان بستری کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل به 129 نفر رسید که این میزان بستری همزمان مبتلایان کووید.19 در این استان 768 نفر کمتر از بالاترین آمار ثبت شده در 3.5 ماه پیش است.

امامی یگانه افزود: طی شبانه روز گذشته 32 فرد جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که این میزان بستری روزانه مبتلایان نیز نسبت به بالاترین آمار ثبت شده در 3.5 ماه قبل، 157 نفر کاهش را نشان می دهد.

استان ایلام/ بدون فوتی و 15 ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از ابتلای 15 نفر به کرونا در 24 ساعت اخیر در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این استان خبر داد.

محمد کریمیان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 66 هزار و 752 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 15 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر 63 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 13 بیمار جدید در بیمارستان ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته ها 66 هزار و 500 نفر بوده است.

کریمیان گفت: در 24 ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 172 نفر بوده است.

استان گیلان/ آمار بستری شدگان کرونایی به 203 نفر کاهش یافت

 

203 بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند .

 

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر 203 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که 61 نفر از این تعداد در شبانه روز گذشته به آمار مذکور افزوده شده اند. 

همچنین 44 نفر از بیماران کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان بستری هستند البته در پی گسترش پوشش دهی واکسیناسیون شمار بیماران بستری شده در این بخش کاهش یافته است.

براساس آخرین اعلام رنگ بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر 14 شهرستان استان گیلان در وضعیت آبی کرونایی و 3 شهرستان دیگر در رنگ بندی زرد قرار دارند و هیچ کدام از شهرستان های استان قرمز یا نارنجی نیست.

انجام واکسیناسیون کرونا همچنان با سرعت خوبی در استان گیلان در حال انجام است و 457 پایگاه واکسیناسیون روز گذشته در سراسر استان گیلان به واکسیناسیون جمعیت بالای 12 سال در استان گیلان مشغول بودند.

 استان گیلان علاوه بر اینکه در حوزه میزان پوشش دهی واکسیناسیون کرونا در دز نخست و نوبت دوم و همچنین واکسیناسیون دانش آموزان در سطح کشور رتبه نخست را دارد، در بخش تزریق دز سوم به سالمندان هم پیش روی خوبی دارد.

کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از 272 میلیون نفر + جدول تغییراتموافقت پارلمان انگلیس با تشدید قواعد کرونایی/ گسترش طرح واکسیناسیون اجباری در ایتالیاوحیدی:باید با تقویت نظارت های مرزی مانع از ورود سویه جدید امیکرون به کشور شویمسایه سنگین "امیکرون" بر امید و آرزوها برای رونق مجدد گردشگری

در حال تکمیل...نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان