جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: بیشتر تصادفات استان گیلان در راه های روستایی و فرعی رخ می دهد که باید برای کاهش آمارها توجه ویژه ای به این راه ها شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز مرادی پیش از ظهر پنج شنبه در نخستین همایش ملی پژوهشی «حمل و نقل و ترافیک» در سالن شهدای ناجا با اشاره به تردد بیش از ۸ میلیون خودرو در گیلان، بیان کرد: چهارمین استان پرتردد کشور هستیم و جریان حمل و نقل در استان به خوبی جریان دارد.

مدیرکل راهداری گیلان با اشاره به ارتباط تنگاتنگ این مجموعه با پلیس راه برای کنترل راه ها، گفت: باید به گونه ای تعامل کنیم که بهترین خدمات را به مردم ارائه کنیم تا میزان تصادفات و فوتی ها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار راه در گیلان وجود دارد و ۸۳ درصد راه های استان نیز برون شهری است، افزود: حجم گسترده ای از تصادفات در راه های فرعی و روستایی رخ می دهد لذا باید توجه ویژه ای به آن شود.

ارسال ۶۳ مقاله علمی پیرامون معضل ترافیک به دبیرخانه همایش

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت نیز در این همایش عنوان کرد: بررسی مقالات مختلف نشان می دهد که در شهر رشت با معضلات در بخش حمل و نقل مواجه هستیم و با مهاجرت از روستاها و ساخت و ساز بی رویه شرایط ترافیکی شهر پیچیده تر شده است.

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه طرح های ترافیکی را به سمت تخصصی تر کردن بر اساس استانداردها سوق می دهیم، افزود: کمیسیون حمل و نقل شورای شهر رشت آماده به کار گیری طرح های علمی جهت حل معضلات ترافیکی است.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات ترافیکی از ظرفیت علمی اساتید و دانشجویان بهره می گیریم و تاکنون مجموعاً ۶۳ طرح و ایده و مقاله به دبیرخانه همایش ارسال و از این میان ۵۱ مورد پذیرفته شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان