جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: تست "رپید" یا کیت تشخیص سریع کرونا ظرف حدود ۲ ماه گذشته از حدود ۱۰ هزار نفر تبعه خارجی و رانندگان ترانزیت مرزی، هنگام ورود به کشور در ...

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری گیلان روز سه شنبه در بازدید از پایانه مرزی آستارا گفت: مبادی مرزی این شهرستان برای مقابله با بیماری کرونا بصورت مستمر کنترل می شود و تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شده است.
حسین مصطفی پور اظهار داشت: از مسافرانی که بصورت زمینی از مرز تردد می کنند و همچنین رانندگان کامیون های خارجی بصورت کامل تست کرونا گرفته می شود.
وی با بیان این که موارد مشکوک کرونا به کشور مبداء برگردانده می شوند افزود: ظرف حدود ۲ ماه گذشته از ورود ۵۰ مسافر خارجی مبتلا به کرونا از این مرز به کشور جلوگیری شد.
وی با اشاره به ایجاد دفتر خدمات سلامت در ۲ نقطه سالن مسافری و مسیر ترانزیت کامیون ها در مرز آستارا متناسب با مقررات بهداشت بین المللی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین نقاط جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا به درون هر کشور، نقطه صفر مرزی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان به همراه تعدادی از مدیران استانی در سفری یک روزه به آستارا پس از زیارت مزار شهدای گمنام از محل احداث پس کرانه پایانه بار دو هکتاری شهرستان، منطقه ویژه اقتصادی بندر، گمرک زمینی، نحوه کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور در مرز آستارا، پایانه مسافری، مرز زمینی، دستگاه ایکس ری مستقر در گمرک، محل احداث پل مرزی خودرویی مقابل رودخانه آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان، پل ریلی و بارانداز ریلی آستارا-آستارا بازدید به عمل آورد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان