جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا -مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: برداشت و ثبت موقعیت مکانی بیش از یک میلیون و پانصد هزار مشترک با هدف کاربردیسازی فناوری نوین GIS یا سیستم اطلاعات جغرافیایی در تمامی فرآیندهای مکان ...

محمداسماعیل هنرمند روز سه شنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت : با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه مشترکین برق در کلیه فرآیندهای خدماتی شرکت های توزیع، دسترسی به اطلاعات دقیق و جامع از موقعیت مکانی مشترکین و نحوه اتصال آنها به شبکه برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: سیستم اطلاعات جغرافیایی یک فناوری نوین به منظور مدیریت و تحلیل اطلاعات مکان محور محسوب می شود و با توجه به ماهیت مکانی بیشتر اطلاعات و داده ها در شرکت های توزیع برق، استفاده از این زیرساخت، نقشی حیاتی در مکانیزه کردن فرآیندها و حرکت به سمت شبکه های هوشمند خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق گیلان ادامه داد: هوشمند سازی مدیریت شبکه که شامل مشاهده موقعیت مکانی تجهیزات همزمان با موقعیت توصیفی آن ها، ردیابی مسیر تغذیه مشترکان، تسهیل در امر وصول مطالبات، استفاده از اطلاعات در پروژه های مطالعاتی نظیر طرح جامع، پیش بینی و مدل سازی بار، هدایت ماموران بهره برداری هنگام بروز خاموشی و قطعی برق، استفاده از اطلاعات در مواقع بروز بحران، ایجاد بستری برای ارائه طرح در پروژه های توسعه و احداث، مکان مند کردن سامانه پذیرش مشترکان هنگام ثبت درخواست، از ویژگی ها و مزایای استفاده از این سامانه است.

هنرمند با یادآوری این که سال ۹۷ موقعیت مکانی مشترکین دیماندی و پست های اختصاصی این شرکت به صورت دقیق و صددرصدی در محل پست با استفاده از تکنولوژی تشخیص موقعیت جغرافیائی یا GPS برداشت و ثبت شد افزود: سال ۹۹ نیز ضمن قرائت مشترکین با استفاده از دستگاه اندرویدی هوشمند، نسبت به ثبت مکان جغرافیایی مشترکین اقدام شد و در سال جاری نیز با توجه به اهمیت دقت و صحت اطلاعات مکانی مشترکین عادی روشی ارائه شد که در آن ماموران قرائت کنتور با بهره گیری از نقشه های ماهواره ای ، موقعیت مکانی مشترکین را با تطبیق با نقشه های جغرافیایی شهری و روستایی صحت سنجی می کنند. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خاطرنشان کرد: در این روش پس از وارد کردن شماره اشتراک، اطلاعات ثبت شده مکانی مشترکین در سیستم خدمات مشترکین به ماموران نشان داده می شود و در صورتی که اطلاعات ثبت شده غیر دقیق باشد، مامور موظف است که مکان صحیح را انتخاب کرده و ثبت نماید. پس از ثبت نیز کارشناس مربوطه نقاط ثبت شده را بررسی و در صورتی که نقاط از لحاظ ظاهری به درستی ثبت شده باشد و مسیر کنتورخوانی قابل تشخیص باشد، اطلاعات را تایید می کند. 

وی اظهار کرد : جهت اجرای این فرآیندها، سامانه ای تحت وب طراحی شد که از چهار بخش ثبت موقعیت مکانی، مشاهده روز کار ثبت شده، ارزیابی اطلاعات و داشبورد مدیریتی تشکیل شده و در حال حاضر ثبت موقعیت مکانی مشترکین دیماندی یا مصارف سنگین این شرکت، به صورت ۱۰۰ درصدی تکمیل و صحت سنجی شده است.

هنرمند در ادامه افزود: ثبت موقعیت مکانی مشترکین دیماندی در سه فاز شناسایی و دسته بندی مشترکین ، برداشت و ثبت اطلاعات و  همچنین به روز رسانی و صحت سنجی اطلاعات تعریف شده در ۲ فاز اول به صورت کامل اجرا و فاز سوم نیز به صورت مستمر تکمیل می شود.  

وی با اشاره به ثبت موقعیت مکانی مشترکین عادی نیز  گفت : این پروژه از پنج فاز طراحی سامانه، ثبت اطلاعات توسط ماموران قرائت کنتور، بررسی و صحت سنجی اطلاعات، ارسال اطلاعات به سامانه های مرتبط و همچنین به روز رسانی اطلاعات مکانی مشترکین جدید تشکیل شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: ثبت موقعیت مکانی ۱۰۰ درصد مشترکین عادی یعنی بیش از یک و نیم میلیون اشتراک در کل استان در حین قرائت توسط ماموران تشخیص به پایان رسیده که تاکنون حدود ۷۰ درصد از آن مورد صحت سنجی و ارزیابی دقیق قرار گرفته و امیدواریم تا پایان سال جاری راستی آزمایی نهایی و تکمیل پروژه ثبت موقعیت جغرافیایی مشترکین عادی این شرکت نیز به پایان برسد.

گیلان دارای ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان