جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها ـ اگر چه هنوز خبری از ورود اومیکرون به کشور نیست، اما با توجه به اینکه میزان سرایت این سویه نسبت به سویه دلتا ۵۰۰ درصد بیشتر است

 به گزارش گروه استان های خبرگزاری تسنیم، اگر چه هنوز خبری از ورود اومیکرون به کشور نیست، اما با توجه به اینکه میزان سرایت این سویه نسبت به سویه دلتا 500 درصد بیشتر است پس آنچه که می تواند از انتقال این ویروس به دیگران بکاهد واکسیناسیون و رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است، اما مسئولان بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک نقش بسزایی در کاهش و کنترل کرونا دارد، معتقدند اشخاصی که از دریافت واکسن به واسطه برخی شایعات خودداری می کنند سخت در اشتباه هستند زیرا واکسن بهترین راه مقابله با کرونا و اومیکرون است.

اگر مردم واکسن های خود را به موقع زده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند هیچ جای نگرانی نیست و بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با اومیکرون نیازی به ساخت واکسن های جدید نیست زیرا که به احتمال زیاد واکسن های ساخته شده پاسخگوی ویروس اومیکرون نیز هست.

اهتمام دولت سیزدهم به تسریع در واکسیناسیون گسترده عمومی کرونا به ویژه در سه ماه اخیر یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در کاهش میزان مرگ و میر در کشور بوده اما واکسن گریزی بخشی از جمعیت هدف، مانع از تکمیل این فرآیند شده است.

بر اساس گزارش های منتتشر شده، بیشتر افرادی که در بیمارستان ها به دلیل ابتلا به کووید19 بستری می شوند، واکسن تزریق نکرده و یا به طور کامل(2 دُز) واکسینه نشده اند. طی شبانه روز گذشته در 14 استان کشور شامل سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، زنجان، ایلام، بوشهر، هرمزگان، یزد، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، البرز و فارس هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونایی ثبت نشده است و  استان تهران با 11 مورد و استانهای آذربایجان شرقی و غربی و کرمان با چهار مورد فوتی، بیشترین آمار جان باختگان روزانه در بین استانهای کشور را داشته اند.  

تا کنون 58 میلیون و 778 هزار و 763 نفر دُز اول، 49 میلیون و 560 هزار و 783 نفر نیز دُز دوم و 2 میلیون و 745 هزار و 192 نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 111 میلیون و 84 هزار و 738 دُز رسیده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز چندی پیش در مورد مشاهده ویروس اومیکرون در کشور گفت: تاکنون موردی از شیوع این ویروس در کشور گزارش نشده است اما طبق تحقیقات جدید انجام شده، این سویه کرونا با وجود سرایت پذیری بالاتر، مرگ و میر کمتری نسبت به سویه های قبلی دارد.

بهرام عین اللهی با تاکید بر اینکه هماهنگی و تمهیدات لازم برای کنترل و پیشگیری از شیوع سویه اومیکرون در کشور اندیشیده شده است، گفت: از مردم تقاضا داریم همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود :  اکنون وضعیت ایران به لحاظ کنترل کرونا در شرایط نسبتا خوبی است و از 10 روز گذشته تاکنون آمار مرگ و میر کرونا در کل کشور 2 رقمی شده است، هر چند که حتی مرگ یک نفر نیز برای ما اهمیت دارد و نمی توان براحتی از کنار آن گذشت.

این درحالی است که براساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت نرخ ابتلای روزانه در آخرین گزارش مطرح شده نسبت به ابتدای هفته جاری رشدی معادل 61 درصد را به خود دیده و در عین حال موارد بستری در مراکز درمانی نیز صعود 54.54 درصدی داشته است.

به این ترتیب اگرچه در پی رویکرد دولت سیزدهم در افزایش واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون و نیز عبور خیز پنجم و مرگبار کرونا از کشور، تلفات کرونا هر چند دو رقمی اما روندی نوسانی افزایشی - کاهشی دارد و تعداد شهرهای با وضعیت قرمز نیز کاهش یافته است، اما نباید فراموش کنیم ویروس منحوس همواره فعال است و می تواند یکباره همه را غافلگیر کند.

اما بر اساس بررسی های اپلیکشین ماسک، در حال حاضر 2 شهرستان که تا روز گذشته در وضعیت قرمز قرار داشتند، پاک شدند و نقطه قرمز رنگ در نقشه کرونایی کشور نداریم. بر همین اساس، 321 شهرستان در وضعیت آبی، 8 شهرستان نارنجی و 119 شهرستان زرد هستند.شهرستان های اشنویه (آذربایجان غربی)، طبس،  نهبندان (خراسان جنوبی)، بافت، زرند، سیرجان (کرمان) و بافق، بهاباد (یزد) در وضعیت نارنجی قرار دارند.

مدارس استان گیلان دائم پایش کرونایی می شوددومین روز متوالی بدون فوتی کرونا در استان چهارمحال و بختیاری ثبت شدروند کاهشی بستری های کرونایی در سمنان تداوم دارد؛لزوم پرهیز از دورهمی های خانوادگی

استان آذربایجان غربی/135 نفر در آی سی یو بستری شدند

محمدامین ولی زاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته 135 نفر بیمار بدحال در بخش ویژه در بیمارستان های استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: همچنین هم اکنون 319 بیمار مشکوک به کرونا و 514 بیمار با علائم مشکلات تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری بوده و 33 نفر نیز وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از جانباختن چهار نفر دیگر در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: تاکنون در مجموع هفت هزار و 188 نفر بر اثر کروناویروس جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به ابتلای 163 نفر دیگر به کرونا بیان کرد: با ابتلای این تعداد نیز شمار کلی مبتلایان به کرونا به 322 هزار و 214 نفر رسید.

ولی زاده گفت: تاکنون 73 هزار و 617 نفر بیمار بستری در بیمارستان ها نیز بهبود یافته و از مراکز درمانی سطح استان مرخص شدند.

وی از واکسیناسیون 19 هزار و 556 نفر دیگر خبر داد و افزود: در این راستا نیز تاکنون چهار میلیون و 445 هزار و 247 نفر واکسن کرونا دریافت کرده اند.

استان مرکزی/ 47 بیمار جدید شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی اراک در گفت و گو با خبرنگار تسنیم بااشاره به آخرین وضعیت آمار بیماران کرونایی در استان مرکزی اظهار داشت: 47 مورد جدید بیماری کرونا بر اساس آخرین یافته های آزمایشگاهی طی شبانه روز اخیر در استان مرکزی به ثبت رسید.

سیدمحمد جمالیان افزود: هشت نفر از بیماران جدید شناسایی شده در این استان برای پیگیری امور تخصصی درمانی در بیمارستان ها بستری شدند و 39 نفر از این افراد نیز خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: شمار مبتلایان به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان به 105  هزار و 699 نفر رسید که البته مورد فوتی در این بازه زمانی گزارش نشد و شمار فوتی های کرونایی در استان مرکزی تاکنون به 2 هزار و  981 نفر رسیده است.

جمالیان تصریح کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس شهرستان های فراهان، خنداب و آشتیان نسبت به سایر شهرستان ها کمتر است که می طلبد فرمانداران این شهرستان ها تدابیر ویژه اتخاذ کنند این در حالی است که  از یک میلیون و 219 هزار جمعیت بالای 12 سال استان، 90 درصد یک دز و 77 درصد دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده البته براساس آمار موجود تزریق واکسن در شهرستان های کمیجان، خنداب و محلات از میانگین استان مرکزی پایین تر است.

رئیس علوم پزشکی اراک عنوان کرد: 494 مورد مثبت ویروس کرونا در مهرماه در قشر نوجوان استان مرکزی شناسایی شد که این آمار در آبان به 261 نفر و در آذرماه به 43 نفر از قشر نوجوان و مدرسه رو کاهش یافته که نگرانی از بازگشایی مدارس و ادامه فعالیت های حضوری آموزشی به شرط رعایت دستورالعمل های مقابله ای وجود ندارد.

جمالیان خاطرنشان کرد: 92 درصد جمعیت سنین 12 تا 18 سال استان مرکزی یک دز و 72 درصد دو دز را دریافت کرده و از جمعیت 77 هزار و 738 مورد بالغ بر 71 هزار و 283 مورد یک دوز و  56 هزار و 185 مورد، 2 نوبت واکسن را دریافت کرده اند.

خراسان رضوی/ اجرای طرح هوشمند

علی اصغر حسنی مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس بااشاره به اینکه در حال حاضر درصد رعایت پروتکل های بهداشتی و بخصوص استفاده از ماسک در سطح کشور و از جمله مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد کاهش قابل توجهی یافته است، اظهارداشت: در مناطق تحت پوشش دانشگاه 52 درصد گیرندگان خدمت از ماسک استفاده می کنند از همین رو طرح هوشمند شناسایی افراد غیر واکسینه و فاقد رعایت پروتکل های بهداشتی اجرایی می شود تا همگی موظف به اجرای پروتکل های بهداشتی و انجام واکسیناسیون کامل شوند.

وی ادامه داد: در این طرح با ثبت کدملی فرد، شرایط واکسیناسیون فرد مشخص می شود و در صورتی که واکسن خود را دریافت نکرده باشد نمی تواند خدمتی از ادارات و ارگان ها دریافت کند.

حسنی با بیان اینکه از این پس، تلاش می شود اجرای محدودیت ها برای افرادی در نظر گرفته شود که واکسینه نشده اند و یا از ماسک استفاده نمی کنند، عنوان کرد: این طرح به صورت کشوری و از 21 اذر ماه با دستور ابلاغی وزارت بهداشت به اجرا در می آید.

وی تاکید کرد: همچنان مهمترین راهکار جلوگیری از انتشار بیماری، دریافت دزهای کامل واکسن و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

استان فارس/نخستین روز بدون فوتی کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آخرین وضعیت ثبت شده درباره رنگ بندی استان ها و شهرستان ها که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده همه شهرستان های استان فارس در وضعیت کم خطر قرار دارند و شیراز نیز در وضعیت آبی قرار گرفته است. 

بر این اساس شهرستان های صفاشهر، ممسنی، آباده، طشک، نی ریز، استهبان، جهرم، خفر، کوار و زرین دشت در وضعیت زرد قرار دارند و مابقی شهرستان ها در وضعیت آبی هستند که این موضوع سبب شده روند ابتلا و فوت کرونا در استان نیز رو به کاهش باشد. 

همچنین براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و 526 هزار و 170 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، 444 هزار و 597 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، 264 هزار و 382 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 61 هزار و 385 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 505 هزار و 982 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.

با بستری 105 بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته هم اکنون 770 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، 104 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 در 24 ساعت گذشته، موردی از فوت کروناویروس در فارس گزارش نشده و همچنان مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تا کنون بر روی عدد هفت هزار و 317 نفر ثابت بوده است.

استان ایلام/ روز بدون فوتی با 32 ابتلای جدید

محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 66 هزار و 695 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 32 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر 53 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 11 بیمار جدید در بیمارستان ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته ها 66 هزار و 376 نفر بوده است.

کریمیان گفت: در 24 ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 172 نفر بوده است.

استان اصفهان/ 118 مورد ابتلای جدید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به تعداد کل موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا از ابتدا تاکنون، اظهار داشت از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و  265 هزار و 151 ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل گزارش شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی تعداد کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 427 هزار و 658 نفر بوده که از این تعداد 185 هزار و 454 نفر به همین علت بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه 125 هزار و 26 بیمار کرونایی از ابتدای ورود ویروس منحوس کرونا بهبود یافتند، گفت: متاسفانه تا کنون 17 هزار و 151 نفر نتوانستند در برابر این ویروس مقاومت کنند و فوت شدند.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته  118 مورد جدید کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شناسایی و 95 بیمار کرونایی نیز در این مراکز بستری شدند که حال 84 نفر آنها وخیم گزارش شده و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و 5 خانواده هم داغدار مرگ عزیزان خود در اثر ابتلا به کرونا شدند.

عقدک تصریح کرد: در حال حاضر با ترخیص 62 بیمار تعداد مجموع بستریان به 409 بیمار با تشخیص ابتلا به کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رسیده و امیدواریم هر چه زودتر چرخه انتقال بیماری مسری کرونا قطع شود و هیچ بیمار بستری کرونایی نداشته باشیم.

استان کرمان/ بستری 42 بیمار جدید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، رحمان جلالی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه فرمانداران سراسر استان موظف هستند که جلسات واکنش سریع شهرستان خود را در روزهای آتی هفته جاری، تشکیل و گزارش و مصوبات آن را به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ارسال کنند اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در شهرستان های بافت و زرند در امر نظارتی با دانشگاه علوم پزشکی کرمان همکاری داشته و گزارش نظارتی خود را به صورت روزانه به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ارسال کنند.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر روز گذشته اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان های استان کرمان 161 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 89 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 18 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 11 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 5 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 38 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 42 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 43 هزار و 795 مورد رسیده است.

وی به فوت 5 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و 114 مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و 115 هزار و 584 دوز عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 765 هزار و 783 دوز و واکسن تزریق شده نوبت سوم کرونا در استان 67 هزار و 968 دوزاست.

استان بوشهر/هیچ موردی از مرگ و میر بیماران ثبت نشد

سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اینکه همه شهرستان های استان بوشهر در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد اظهار داشت: کاهش مبتلایان و بستری بخش کرونایی بیمارستان های استان بوشهر شرایط این استان در وضعیت مطلوبی قرار داده است که رعایت شیوه نامه بهداشتی باید همچنان در دستور کار قرار داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تعداد بستری های بخش کرونایی اکنون به پایین ترین تعداد در آذر ماه رسیده است و اکنون حدود 60 نفر تحت مداوا قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به بستری 60 بیمار در بخش کرونایی مراکز درمانی استان تصریح کرد: اکنون 60 بیمار در بخش کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند و این درحالی است که روز گذشته 15 بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب ترخیص شده است.

وی با بیان اینکه روز گذشته 17 بیمار جدید در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری شده اند افزود: اکنون 6 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که از مجموع بیماران بستری در بخش های ویژه کرونایی، 4 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به صفر رسیدن فوتی های کرونایی تصریح کرد: هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونایی در 5 روز گذشته در استان بوشهر ثبت نشده است.

کشمیری بیان کرد: تاکنون 2 هزار و 31 بیمار از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به سبب ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 89 هزار و 250 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده اند.

وی از اجرا طرح محدودیت هوشمند کرونا در دستگاه های اجرایی و ادارات و سازمان ها خبر داد و تصریح کرد: طرح مدیریت هوشمند کرونا در استان بوشهر در 5 مرحله اجرا می شود که بر اساس آن تمام کارمندان و کارکنان اداره ها باید برای حضور در محل کار واکسن کرونا تزریق کرده باشند.

استان قزوین/ آمار بیماران بدحال کرونایی 55 درصد افزایش یافت 

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 33 درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 48 مبتلای جدید کرونایی در آزمایشگاه های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شدند که این آمار نسبت به روز قبل 12 نفر بیشتر شده است.

جلال رحمانی با اشاره به کاهش 16 درصدی نرخ روزانه بستری های کرونایی گفت: در شبانه روز گذشته 38 بیمار کرونایی به دلیل علائم حاد تنفسی در بیمارستان های استان قزوین بستری شدند که این آمار 7 نفر از روز گذشته کمتر است.

وی از افزایش 55 درصدی نرخ بیماران بدحال هم خبر داد و افزود: در حال حاضر 17 بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان قزوین بستری هستند که این آمار در مقایسه با روز پیش 6 نفر افزایش داشته است.

رحمانی ادامه داد: البته نرخ روزانه مرگ ومیر کرونایی در استان قزوین نصف شد و در 24 ساعت اخیر فقط یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داد که این آمار یک نفر یا 50 درصد از روز قبل کمتر است .

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه به کاهش 15 درصدی موارد بهبودیافتگان کرونایی روزانه هم اشاره کرد و گفت: در شبانه روز اخیر 29 بیمار کرونایی با علائم قطعی نقاهت از بیمارستان های استان قزوین مرخص شدند که این آمار 5 نفر از روز گذشته بیشتر است.

رحمانی ادامه داد: در نهایت آمار مجموع بستری های کرونایی فعلی استان قزوین با 2.6 درصد افزایش به 199 نفر رسید که این آمار در قیاس با روز پیش 5 نفر افزایش پیدا کرده است.

استان کرمانشاه/ کرونا 3 نفر دیگر را به کام مرگ کشاند

مهدی محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 9 مورد مثبت بستری و 14 مورد بیمار سرپایی مبتلا به کرونا در کرمانشاه شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: در شبانه روز گذشته سه نفر فوتی بر اثر ابتلای قطعی به کرونا ثبت شده و تعداد جانباختگان به عدد 2913 رسید.

محمدی گفت: همچنین در این مدت 77 مورد بیمار بستری جدید گزارش شده و 60 نفر نیز بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

وی افزود: اکنون 159 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند و 11 نفر نیز به عنوان بستری موقت رمدسیویر دریافت می کنند.

محمدی عنوان کرد: از مجموع بیماران بستری 46 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و حال 8 نفر از آن ها وخیم است.

استان خراسان جنوبی/ بستری 17 بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در استان اظهار داشت: در شبانه روز گذشته 230 آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که 31 بیمار مثبت جدید کرونا شناسایی شد.

غلامرضا شریف زاده افزود: در حال حاضر 165 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های خراسان جنوبی بستری هستند که 47 نفر کرونا مثبتند و 17 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که حال 3 نفر نامساعد است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در استان افزود: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته مورد جدیدی از فوت ناشی از کرونا در استان ثبت نشده و آمار جان باختگان این بیماری همان یک هزار و 251 نفر است.

به گفته وی در ادامه روند واکسیناسیون تاکنون 545 هزار و 937 نفر دز اول واکسن کرونا، 471 هزار و 539 نفر دز دوم و 14 هزار و 642 نفر دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند و مجموع واکسن تلقیح شده در استان به یک میلیون و 34 هزار و 188 دوز رسید.

درحال تکمیل... .

انتهای پیام/ینویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان