جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به بازدید کارشناسان بهداشتی از هزار و ۶۱ مدرسه در استان، گفت: دانش آموزانی که واکسن کرونا دریافت نکرده اند زودتر اقدام کنند.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بر کیفیت روند اجرا دستور العمل های بهداشتی در سطح مدارس نظارت دارد، اظهار کرد: از زمان آغاز بازگشایی مدارس هزار و ۶۱ مدرسه در سطح استان گیلان بازدید و شده اند.

وی اضافه کرد: این مدارس بر اساس آخرین دستور العمل های مراقبت و کنترل بیماری کرونا در مدارس و چک لیست های مربوطه توسط کارشناسان حوزه بهداشت محیط و کارشناسان حوزه سلامت جوانان و نوجوانان بازدید شد.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان ادامه داد: نواقص بهداشتی و موارد عدم رعایت دستور العمل ها و شیوه نامه های بهداشتی به مدیران و اولیای مدارس و نواحی آموزش و پرورش در سطح استان گیلان اعلام شد.

وی افزود: در کنار بازدید و نظارت های انجام شده برنامه های مشترک با مشارکت مراکز بهداشت شهرستان ها و نواحی آموزش و پرورش در راستای رعایت دستور العمل ها و شیوع نامه های بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مهرابیان با تأکید بر ضرورت توجه به واکسیناسیون دانش آموزان، تصریح کرد: اگر دانش آموزی تاکنون واکسن دریافت نکرده باید هر چه سریع تر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در همین راستا برنامه مشاوره به اولیای دانش آموزان در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: این برنامه ها تا زمان تکمیل واکسیناسیون دانش آموزان ادامه دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان