جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به ادامه روند نزولی آمارهای کرونایی در استان، گفت: باید از هرگونه عادی انگاری نسبت به کرونا جدا پرهیز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به آخرین وضعیت آمارهای کرونایی در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: روند نزولی آمارها در گیلان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در شبانه روز ۳۹ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری شدند، افزود: در حال حاضر مجموع بیماران بستری کرونایی گیلان ۱۹۳ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه کاهش آمارها نباید زمینه عادی انگاری و بی تفاوتی نسبت به رعایت دستور العمل ها را در میان شهروندان افزایش دهد، تصریح کرد: هم اکنون ۳۸ بیمار با شرایط بد در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی با بیان اینکه چهار بیمار جدید امروز به این بخش منتقل شدند، ادامه داد: رعایت دستور العمل ها در کنار توجه به واکسیناسیون باید از سوی شهروندان با جدیت پیگیری شود.

مهرابیان با بیان اینکه در حال حاضر تزریق دُز سوم واکسن کرونا نیز در استان گیلان در حال انجام است، گفت: شهروندان بالای ۴۰ سالی که سه ماه از تزریق نوبت دوم واکسن آنها گذشته می توانند به پایگاه های واکسیناسیون برای دریافت دُز سوم کرونا مراجعه کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۵۷ پایگاه واکسیناسیون در گیلان و ۲۱۱ پایگاه در شهرستان رشت فعال هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان