جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان : اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا ، موجب حفظ ثبات فعلی استان در پیشگیری و مقابله با کروناست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان ؛ استاندار امروز در یکصد و یازدهمین نشست استانی مدیریت و مقابله با کرونا با تاکید بر ضرورت رعایت همگانی دستورالعمل‌های بهداشتی گفت : شهروندان برای تسریع در بازگشت زندگی عادی باید همچنان با رعایت فاصله‌ی فیزیکی ، استفاده از ماسک و مشارکت در طرح واکسیناسیون از شیوع دوباره ویروس منحوس کرونا جلوگیری کنند.

اسدالله عباسی همچنین با اشاره بر اهمیت کارکرد‌های مختلف فرهنگی و رسانه ایی در خصوص بیماری کرونا و شیوه‌های شیوع و مهار این ویروس افزود : ارتقاء آگاهی عمومی زمینه‌ی مشارکت عمومی را برای اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و تقابلی با کرونا بیش از پیش فراهم می‌کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه درصد تزریق دو دز واکسن در گیلان بیش از ۸۰ درصد است از دست اندرکاران این حوزه خواست تازمینه‌ی تجمیع و ادغام مراکز تزریق واکسن، را فراهم کنند.

استاندار گیلان با اشاره بر ضرورت رعایت جدی دستورالعمل‌های بهداشتی در کلاس‌های درس دانش آموزی و دانشگاهی گفت : تجهیز کلاس‌ها به سیستم تهویه از الزاماتی ست که باید بطور جدی در دستور کار مسئولان تعلیم و تربیت قرار گیرد. 

اسدالله عباسی همچنین از مسئولان بهداشت و درمان استان خواست علت زرد بودن رنگ کرونایی شهر‌های آستارا، رودسر و رودبار را میدانی بررسی کنند و اقدامات پیشگیرانه را در این شهرستان‌های سرعت بخشند. 

حسین مصطفی پور ، جانشین ستاد مدیریت و مقابله با کرونای گیلان نیز با بیان اینکه تعداد شهر‌های زرد استان از ۴ شهر به ۳ شهرستان کاهش یافته افزود : شهرستان‌های لاهیجان و تالش که هفته‌ پیش زرد بودند امروز آبی شدند ، اما شهرستان رودسر به شهر‌های زرد استان پیوسته است. 

ارسلان سالاری ، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در گزارشی تعداد پایگاه‌های تزریق واکسن در سراسر استان را ۴۴۰ پایگاه اعلام کرد و افزود : ۹۳۰ تیم واکسیناسیون عملیات تزریق واکسن دوز‌های اول ، دوم و سوم را بر عهده دارند.

آبتین حیدرزاده ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز به اقدامات نظارتی دانشگاه علوم پزشکی در مبادی ورودی مرز آستارا و ورودی‌های استان اشاره کرد و افزود : تشدید این نظارت‌ها برای خروج شهرستان‌های آستارا ، رودبار و رودسر از رنگ زرد کرونایی به آبی در دستور کار قرار دارد.

 

var player = videojs('player_382931_7366269',{ techOrder: [ "html5" , "flash"],poster:'',width:400,height:300}); videojs.addLanguage('en', {"No compatible source was found for this media.": "مشاهده ی ویدیو نیاز به پشتیبانی مرورگر از codec h264 یا نصب فلش پلیر دارد."}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/7366269',{},function (data) {}); })); کد ویدیو دانلود فیلم اصلی


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان