جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: عملکرد این ناوگان بر اساس ضوابط اعلام شده رصد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز مرادی شامگاه یکشنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به آغاز اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا، اظهار کرد: در مرحله نخست این طرح در بخش حمل و نقل عمومی اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه بهره مندی از خدمات ناوگان عمومی منوط به داشتن کارت واکسن است، افزود: همه دفاتر خدمات مسافر موظف هستند با بررسی مدارک مسافران از جمله کارت واکسن نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند.

مدیر کل راهداری گیلان با اشاره به چگونگی نظارت ها بر اجرای درست این طرح، گفت: در همین راستا سامانه ای با عنوان «سروا» طراحی شده که کد ملی فرد متقاضی بلیت اخذ و بر اساس آن وضعیت مسافر از نظر سلامتی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این سامانه چند مؤلفه برای صدور بلیت پیش بینی شده است، تصریح کرد: مجوز سلامت یکی از مؤلفه های است که در آن تمام موارد و نکات سلامت فرد مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

مرادی مجوز سفر را نیز یکی دیگر از مؤلفه ها عنوان کرد و ادامه داد: در این مورد نیز وضعیت شهرهای مبدأ و مقصد سفر فرد بررسی و در صورت عدم مشکل بلیت برای فرد صادر خواهد شد.

وی اضافه کرد: در قالب این طرح ۱۰ روز بعد از سفر نیز وضعیت مسافران مورد بررسی قرار گرفته و در صورت بروز مشکل برای آن فرد با استفاده از این سامانه به همه مراکز اعلام می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با تأکید بر اینکه شرکت های مسافربری مجاز به فروش بلیت و خدمات به افراد دارای بیماری نیستند، افزود: در صورت انجام این کار به منزله تخلف بوده و با شرکت مربوطه برخورد می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان