جستجوگر خبری شهرستان شفت

تداوم قطعی های اینترنت خانگی و ضعف سرعت اینترنت تلفن همراه جگر مشترکین مخابرات کلاچای را خون کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، یکی از مهم ترین وسیله ارتباطی تلفن های ثابت و همراه است که توانسته در حوزه های مختلفی مانند آموزشی، خدماتی و اطلاع رسانی با زندگی مردم پیوند محکم و مستقیم بخورد اگر این وسیله ارتباطی از زندگی روزمره ما حذف شود مطمئناً با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم خیلی از شغل ها مورد تهدید قرار گرفته و دانش آموزان و دانشجویان ما با وجود گسترش کرونا برای استفاده از فضاهای مجازی دچار مشکلاتی خواهند شد بنابراین سالم نگه داشتن و کنترل سیستم های ارتباطی و مخابراتی، رفع خرابی آن ها و سرویس دهی مطلوب به عنوان یکی از وظایف ذاتی مخابرات نمود بیشتری می کند.

تداوم قطعی های اینترنت خانگی و ضعف سرعت اینترنت تلفن همراه صدای مشترکین کلاچایی را در آورده و با گلایه مندی از خدمات مخابرات منطقه خواستار رفع این مشکلات و پیگیری های جدی دستگاه های مرتبط شدند.

محمد علیزاده یکی از ساکنین کلاچای و دانشجوی مهندسی برق دانشگاه بیرجند با اعلام نارضایتی از وضعیت نامطلوب اینترنت تلفن ثابت و همراه در گفت و گو با خبرنگار فارس چنین می گوید «به خاطر کرونا کلاس های دانشگاه را در فضای مجازی دنبال می کنم اما متاسفانه قطعی مکرر اینترنت به خصوص از ساعت چهار بعد از ظهر به بعد کلافه ام کرده چند بار به مخابرات هم مراجعه کردم اما نتیجه ای نگرفتم تصمیم دارم شاتل نصب کنم بلکه مشکل کلاس ها و تحقیقاتم را بتونم بهتر حل کنم». 

شغلم وابسته به اینترنت است

شغلم وابسته به اینترنت است اما تداوم قطعی های اینترنت خانگی و ضعف سرعت اینترنت تلفن همراه مدت هاست که جگرم را خون کرده، این مطلبی بود که خانم باران شعبانی یکی از ساکنین منطقه گزافرود، کوچه شهید عیسی پورآقاجان مطرح کرد و معتقد است اداره مخابرات برای خدمات دهی به مشترکین خود نانوان است.

وی چنین می گوید «مدتهاست که اینترنت منزل مان با مشکل مواجه بود کارشناسان مخابرات کلاچای پارگی متعدد در کابل های بیرون دروازه را علت قطعی های مکرر اینترنت اعلام کردند وقتی خواهش کردم کابل را تعویض کنند تا بلکه مشکل اینترنت منزل مان رفع بشه گفتند فعلاً کابل نداریم منتظر بمانید تا از استان برای ما تجهیزاتی برسد.

این شهروند اهل کلاچای از تداوم پیگیری های خود تا خرید کابل سخن گفته و می گوید «برای اینکه مشکلم زودتر حل شود و راحت تر کارهایم را انجام دهم قبول کردم که خودم کابل تهیه کنم و مخابرات زحمت کار را بکشد این کار انجام شد مدتی وضعیت اینترنتم بهتر شد اما دوباره برگشتیم به اول خط و الانم که کاملاً قطع شده و حدود یک ماهی است که اینترنت ندارم چند بار کادر فنی مخابرات برای برقراری اینترنت زحمت کشیدند خطم را بررسی کردند اما نتیجه نداد آن ها معتقدند که کابل مرکزی گزافرود به دلیل آسیب دیدگی کارهای عمرانی در سنوات گذشته معیوب شده که برای برقراری نت جواب نمی دهد.»

وی که سردرگم و مستصل از وضعیت بی سروسامانی مخابرات در شهر خود است گفته که برای حل مشکل به تجهیزات مخابراتی نیازمندند که متاسفانه دست مخابرات در این قضیه خالی بوده و قولی هم ندادند واقعاً از شرایط موجود خسته شدم من موندم و قطعی اینترنت وعدم پاسخگویی مخابرات کلاچای اگر بیکارم هم بشم کسی نیست که جواب بده یا جبران خسارت بکنه».

۶۰۰ کیلومتر سرقت کابل مخابراتی در سطح گیلان

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خصوص توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارائه خدمات مطلوب تر به مشترکین مخابرات در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: برای حل مشکلات مخابرات استان دوشنبه گذشته جلسه ای با وزیر کشور داشتیم مدیر کل مخابرات گیلان هم در وزارتخانه حضور پیدا کردند و مواردی مانند احداث دکل ها و ارتقا آن ها و همچنین تجهیزات مورد نیاز مخابراتی مواردی مطرح شد. 

حجت الاسلام محمد صفری ملک میان با اشاره به بیش از ۶۰ مورد اخطار قانونی شرکت مخابرات گیلان به همراه اول که به تعهدات خود عمل نکرده، افزود: یک آمار رسمی در خصوص اخطار دادن به چند شرکتی که به تعهدات خود عمل نکرده و عقب هستند به وزیر کشور ارائه شد. 

وی با اشاره به سرقت ۶۰۰ کیلومتر کابل مخابراتی در مناطق مختلف استان گیلان بیان کرد: ۳۰۰ کیلومتر از کابل های مخابراتی نصب شده و ۳۰۰ کیلومتر دیگر باقی مانده که انجام خواهد شد. 

وی مهم ترین مشکل مخابراتی شهرستان رودسر را در مناطق کوهستانی دانست و افزود: برای افزایش سرعت اینترنت در مناطق اشکورات چهار دکل قبلاً مدیریت شده بود و سه دکل دیگر در حال اجراست. 

نماینده شهرستان های رودسر و املش با تاکید بر لزوم ضرورت توسعه زیرساخت های مخابراتی گفت: ان شاالله اعتبار و تجهیزات ویژه ای برای حل مشکلات مخابراتی تزریق خواهد شد. 

ضعف زیرساخت های مخابراتی تلفن ثابت و همراه و پوشش اینترنت نه تنها در کلاچای بلکه در مناطق مختلف شهرستان رودسر سبب شده تا عده زیادی از مشترکین و کاربران از وضعیت نامطلوب خدمات حوزه مخابرات ناراضی باشند بنابراین برای حل مشکلات ارتباطی و مخابراتی منطقه لازم است تا مسئوولان امر با تقویت زیرساخت های مخابراتی شهرستان گام های بلندتری برای رفع دغدغه های مردم بردارند. 

سکان داری مخابرات شهرستان رودسر به صورت جانشینی رئیس!

در حال حاضر یکی از چالش های مخابرات شهرستان رودسر اداره آن به صورت جانشینی رئیس انجام می گیرد و مدت ۶ ماه است که این اداره فاقد رئیس بوده و برای برنامه ریزی های اجرایی بلاتکلیف بوده و مردم این شهرستان با مشکلات زیاد مخابراتی مواجه هستند بنابراین انتظار می رود تا مسؤولان دست اندر کار نسبت به تعیین تکلیف وضعیت مخابرات شهرستان رودسر اقدام جدی تری داشته باشند بلکه کلافگی مردمی که زندگی آن ها با ارتباطات و مخابرات گره خورده برطرف شود.

فقدان بستر مناسب ارتباطی در کلاچای و فقدان اینترنت پایدار از یک طرف و نداشتن متولی مستقیم و شانه خالی کردن در پاسخ گویی ها از طرف دیگر مردم این منطقه را دچار سردرگمی کرده و انتظار می رود که باتوجه به دربرگیری و تراکم خانوار فکری برای حل مشکلات ارتباطی این منطقه توسط مسؤولان شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان