جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت تسریع شناسایی و ثبت اطلاعات افراد واکسن زده در سامانه سیب تأکید کرد و گفت: با توجه به احتمال شیوع سویه جدید کرونا و بازگشایی مدارس، تزریق سریع نوبت سوم واکسن باید ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری امروز در نشست شورای هماهنگی واکسیناسیون گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان در طول بحران کرونا تقدیر کرد.

وی اجرای سند ملی واکسیناسیون را یکی از بزرگ ترین اقدامات حوزه سلامت دانست و افزود: تأمین، توزیع و تزریق واکسن و همچنین ترغیب افراد به واکسیناسیون، کاری بسیار بزرگ است و خوشبختانه استان گیلان به همت همه گروه های مشارکت کننده ازجمله سپاه و بسیج، همچنان در صدر استان های کشور قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پوشش ۹۳ درصدی نوبت اول واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال و ۸۲ درصدی نوبت دوم همین جمعیت در گیلان، تزریق نوبت سوم واکسن کرونا را بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: با توجه به احتمال شیوع سویه جدید کرونا موسوم به امیکرون و همچنین بازگشایی مدارس، تزریق سریع نوبت سوم واکسن کرونا بسیار حائز اهمیت است و باید در استان شتاب گیرد.

سالاری با اشاره به اجرای هوشمند محدودیت های بهداشتی بیان کرد: با توجه به نظام منسجم سلامت ازجمله پزشکان خانواده، مراقبین سلامت و بهورزان، تمام نظام شبکه مکلف به تزریق نوبت های سه گانه تزریق واکسن در سراسر استان هستند.

وی با اشاره به مقدم بودن بهداشت بر درمان گفت: نظام سلامت پیوسته در خط مقدم بوده و مسؤولان ستادی نیز همیشه از آن ها حمایت کرده است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان