جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: استان گیلان طی دو روز گذشته روزهای بدون مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در هفته ها و روزهای گذشته روند نزولی مبتلایان و بستری های کرونایی در گیلان ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه وضعیت مطلوب واکسیناسیون کرونا در کنار رعایت دستور العمل های بهداشتی این روند را تداوم بخشیده است، گفت: هم اکنون ۲۱۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه طی شبانه روز گذشته ۴۸ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های استان بستری شدند، اضافه کرد: خوشبختانه طی دو روز گذشته گیلان روزهای بدون مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده است.

مهرابیان با اشاره به بستری ۳۸ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان، ادامه داد: هفت بیمار جدید امروز به این بخش منتقل شده اند.

وی با تأکید بر ضرورت جدیت و دقت در رعایت دستور العمل های بهداشتی و پرهیز از هر گونه عادی انگاری نسبت به کرونا، گفت: کاهش آمارها نباید سبب شود تا رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان به ویژه اصناف کم رنگ شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه هنوز ۶.۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان واکسن کرونا دریافت نکرده اند، گفت: ۴۴۷ پایگاه واکسیناسیون در سطح استان گیلان فعال است و از شهروندان می خواهیم برای تزریق واکسن نوبت اول با توجه به شیوع سویه جدید سریع تر اقدام کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان