جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به برگزاری دوره آموزشی اسکان اضطراری ویژه مسئولان و دبیران خانه های هلال، گفت: ۱۰۰ نفر در این دوره آموزشی حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیاوش غلامی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دوره آموزشی اسکان سرپناه اضطراری ویژه مسئولان و دبیران خانه هلال، اظهار کرد: این دوره با حضور ۹ شهرستان در اردوگاه مهر انزلی در حال برگزاری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به ظرفیت ویژه داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس مفاد اساسنامه خود وظیفه خدمت رسانی را به مردم از طریق ظرفیتی که امدادگران، نجات گران و داوطلبان فراهم می کنند، دارد.

غلامی با اشاره به استفاده از جذب و حضور داوطلبان برای افزایش کارایی جمعیت هلال احمر گیلان، اظهار کرد: در جمعیت هلال احمر با جذب داوطلبان، اعضای جوان و امدادگران و آموزش های مستمر سعی می شود تا ظرفیت های جمعیت هلال احمر در تمامی زمینه ها افزایش یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان نقش آموزش در جمعیت هلال احمر را بسیار مهم دانست و گفت: جمعیت هلال احمر با ارائه آموزش به داوطلبان و … اهداف سازمانی، افزایش توانمندی و تاب آوری جوامع را دنبال می کند.

غلامی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی اسکان (سرپناه) اضطراری ویژه مسئولان و دبیران خانه هلال جمعیت هلال احمر استان گیلان، افزود: با برنامه ریزی و همت معاونت امور داوطلبان و معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گیلان، مسئولان و دبیران خانه های هلال استان از آموزش های لازم بهره مند شده که اکثریت از دهیاران روستاها هستند با فراگیری این دوره ها نسبت به ترویج و آموزش در محل اقامت خود و مردم محلی روستا اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه در این دوره آموزشی رودبار، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، انزلی، تالش و آستارا شرکت کردند، اضافه کرد: ۱۰۰ نفر از این شهرستان ها در این دوره شرکت کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به مباحث آموزشی این دوره، اظهار کرد: برپایی اردوگاه موقت، مکان یابی، طراحی نقشه کشی اردوگاه و اسکان موقت آسیب دیدگان از جمله مباحث آموزشی این کارگاه بوده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان