جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کشت آلوئه ورا در ۹ هکتار از اراضی گلخانه ای این استان، گفت: از فروش این گیاه دارویی بیش از ۱۰ میلیارد تومان درآمد کسب شده است.

سید علی موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه آلوئه ورا یک گیاهی دارویی بوده که طی چند سال اخیر کشت آن در استان گیلان رونق گرفته است، اظهار کرد: هم اکنون ۹ هکتار از اراضی استان گیلان به کشت آلوئه ورا اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این مقدار در شرایط گلخانه ای است، گفت: میزان تولید آلوئه ورا در استان گیلان حدود دو هزار و ۱۶۰ تن است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه ۷۹ نفر در استان گیلان به کشت و پرورش آلوئه ورا مشغول هستند، افزود: ارزش اقتصادی این میزان آلوئه ورای تولیدی شده در استان گیلان ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه از هر هکتار ۲۰۰ تا ۲۴۰ تُن برگ گیاه آلوئه ورا برداشت می شود، گفت: پیش بینی می شود در هزار متر حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای بهره بردار ایجاد درآمد شود.

موسوی با اشاره به اینکه در طول سال چهار بار گیاه آلوئه ورا از اراضی برداشت می شود، تصریح کرد: شرکت های فرآوری این گیاه دارویی در استان گیلان، خراسان رضوی، البرز فعال هستند و برای فروش به واحدهای صنفی فروش گیاهان دارویی در استان های همجوار نیز ارسال می شود.

وی با بیان اینکه آلوئه ورا تولید شده در استان گیلان به کشورهای آسیای میانه، عراق و ترکیه صادر می شود، افزود: هم اکنون این گیاه دارویی در ۱۱ شهرستان استان گیلان کشت می شود که بخش عظیمی از آن در شهرستان فومن است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان