جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به واکسیناسیون اتباع خارجی حاضر در استان، گفت: در صورت مثبت بودن تست کرونا این افراد باید نسبت به قرنطینه آنها اقدام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به ولادت حضرت زینب کبری (س) و تلاش های دو ساله پرستاران و کادر درمان در ارائه خدمات به بیماران کرونایی، اظهار کرد: در این مدت این قشر صبورانه با وجود همه کاستی ها تلاش کردند.

وی به کاهش آمارهای کرونایی در استان گیلان اشاره و با بیان اینکه این روند به واسطه واکسیناسیون گسترده در استان و رعایت پروتکل های بهداشتی بوده است، گفت: این روند شکننده بوده و همچنان باید به شیوه نامه های بهداشتی توجه ویژه شود.

استاندار گیلان در ادامه به اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا از فردا اشاره و اضافه کرد: باید در این زمینه بسته ها فرهنگی با مضمون اقدامات پیشگیرانه از سوی رسانه و فعالان فضای مجازی و صدا و سیما در دستور کار قرار گیرد.

وی بر لزوم توجه به ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش فشارهای روانی ناشی از همه گیری ویروس کرونا نیز تأکید و تصریح کرد: با توجه به آغاز برگزاری حضوری کلاس های درس در مدارس و دانشگاه باید به اجرای دقیق شیوه نامه های بهداشتی در این مراکز نظارت شود.

عباسی با بیان اینکه باید بسترها مناسب حضور فیزیکی دانش آموزان و دانشجویان فراهم شود، گفت: حضور فیزیکی در کلاس های درس عاملی اثرگذار در امر آموزش و فراگیری است.

وی با اشاره به حضور اتباع خارجی در استان گیلان و ضرورت توجه به واکسیناسیون این افراد، اظهار کرد: در صورت مثبت بودن نتیجه تست کرونا این افراد سریعاً نسبت به قرنطینه آنان اقدام شود.

استاندار گیلان ادامه داد: در شهرستان های زرد، فرمانداران و بخشداران ضمن بررسی دلایل بروز بیماری برای رسیدن به وضعیت مطلوب با مدیران حوزه بهداشت و درمان و دیگر بخش ها، برنامه ریزی و اقدام کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان