جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مجموعه داستان «وقتی که حرف نمی زنیم» به نویسندگی «شراره توانا» و «شیرین عظیمی» منتشر و روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، «وقتی که حرف نمی زنیم» کتابی است که بر اوراقش داستان های دوازده داستان نویس گیلانی نقش بسته است.

گردآوری این مجموعه داستان را «شراره توانا» و «شیرین عظیمی» بر عهده داشته اند و انتشار آن از سوی نشر ریما به انجام رسیده است.

در این میان «فرهاد فتوحی» نویسنده، منتقد و مدرس داستان نویسی بر مجموعه داستان «وقتی که حرف نمی زنیم» مقدمه ای خواندنی نوشته است. وی این دیباچه را چنین آغاز کرده است: «داستان، تاریخ ما انسان های معمولی است، کسانی که تاریخ یا نمی بیندشان و یا نخواسته ببیند و تحمل این بار سنگین بر گردن داستان است. داستان بازگوکننده رنج ها، شادی ها، افسوس ها، پیروزی ها و شکست انسان های دیده نشده در گذر زمان است؛ به یادآورنده تحمل دشواری واقعیت زندگی است، روایت کننده رویاها و خیالات ذهنی ما و آینه تمام نمای انسان در برابر خویش است».

وی همچنین یادآور شده که «داستان های این مجموعه با دقت فراوان گردآوری شده و هر داستان بازگوکننده موضوعی مهم از زندگی بشر است، مرگ، عشق، جنگ، تنهایی، ترس، فقدان و … که دست مایه داستان های این مجموعه قرار گرفته. با خواندن هر داستان با شخصیت هایش همراه می شویم و گاه خود را غرق در زندگی و ذهن شان می یابیم، گویی ما در جهان آنها زندگی می کنیم و یا آنها را در خود می یابیم».

«والس سایه ها»، «صدای هرای شب»، «مجاور»، «بین چشم و دوربین»، «آن بیرون خبری نیست، «سوز کویر بوی مرگ می داد»، «ب ۶۱۴»، «شاه بلوط های کور»، «آن سوی آینه»، «پیامک به شماره … ۰۹»، «ماتروشکا» و «زادن در مه» عناوین ۱۲ داستان این مجموعه است که به ترتیب «مریم احمدی»، «گلزار اسلام زاده»، «رویا بخشی نژاد»، «وحید تفنگچی»، «شراره توانا»، «حنانه رمضان نژاد»، «پانیذ زاده گل»، «شیرین عظیمی»، «رقیه قنبری فرد»، «فاطمه ندیمی ثابت»، «ندا یوسف زاده» و «مسعود یوسفی» آنها را به رشته تحریر درآورده اند.

مجموعه داستان «وقتی که حرف نمی زنیم» در ۱۱۰ صفحه و با بهای ۲۵ هزار تومان اخیراً منتشر شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان