جستجوگر خبری شهرستان شفت

با حضور اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی و معاونان وزیر کشورمشکلات و موانع توسعه ایی شرق گیلان بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان؛ اعضای کمیسیون امور داخلی و شورا‌های مجلس شورای اسلامی، معاون عمران و توسعه وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های و نجار رئیس ستاد بحران کشور در سفر به گیلان با بازدید از یک نقطه حادثه خیز در زمان بحران و در نشستی در چابکسر مسائل و مشکلات شهرستان رودسررا بررسی کردند.
محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی و شورا‌های مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: در تلاشیم تا با بازدید‌های میدانی در حوزه قانون گذاری مدیریت شهری و روستایی مشکلات تعیین عوارض برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نحوه هزینه کرد آن بویژه در بخش ارزش افزوده را بررسی کنیم.
مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هم در این نشست با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در کنار اینکه خودشان مدیریت خودگران و خود درآمد است گفت: قرارگاهی برای بررسی مشکلات تجهیزات، ناوگان حمل و نقل عمومی وموضوع ساماندهی پسماند به ریاست وزیر کشور تشکیل شده که قرار است شهر‌ها طرح‌های جامع آماده کنند و اگر نیاز به اعتبارات و بودجه برای خرید زباله سوز، دستگاه‌های هاضم یا تفکیک از مبدأ و باشد در این قرارگاه تصمیم گیری شود.
اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور هم در این نشست با اشاره به تغییر اقلیمی درکشور گفت: با توجه به به پیش بینی‌های هواشناسی و تنش آبی در رایزنی با وزارت نیروو با تصویب پروژه‌های کوتاه مدت زود بازده دولت ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان دولت اعتبار اختصاص داد که از این میزان ۳۰۰ میلیارد تومان سهم گیلان است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری رئیس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس هم به مشکلات حوزه مدیریت شهری و روستایی، شهرداران و شورا‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به خسارات بحران در بخش زیر ساخت‌ها و تخریب پل‌ها و ابنیه باید نگاه جامع تری در تامین بودجه، تامین تجهیزات و ماشین آلات برای ستاد بحران استان داشته باشیم.
محمد مهدی مظفری فرماندار شهرستان رودسر و حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نوری امام جمعه چابکسر هم با اشاره به بارندگی‌های اخیر در این شهرستان و خسارات جدی در بخش زیز ساخت‌ها خواستار توجه مسئولان کشوری شدند.

اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی  همچنین ازیک نقطه بحرانی منطقه پلرود کلاچای و از روند بازسازی دیواره رودخانه پلرود بازدید کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان