جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به تغییر شرایط اقلیمی، گفت: ۵۴ رودخانه گیلان پتانسیل طغیان در زمان بارش باران را دارد که باید ساماندهی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صفری امروز (چهارشنبه) در نشست مشترک اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در چابکسر بر لزوم ایجاد ساز و کارهای مناسب برای مقابله با بحران های احتمالی ناشی از شرایط اقلیمی تاکید و اظهار کرد: انجام بازدیدهای میدانی و برآورد آمارها در زمان جبران خسارت و انعکاس به موقع آن به مقامات عالی ضروری است.

وی با بیان اینکه استان های شمالی به ویژه گیلان متأثر از نوع، شرایط اقلیمی و تنش های آبی خاص است، افزود: باید توانیم تدابیر لازم و سازنده برای کاهش خسارت ها پیش بینی شود.

حجت الاسلام صفری با اشاره به اینکه متأسفانه امروز بسیاری از تأسیسات، ابنیه و اراضی کشاورزی به علت بارش های سیل آسا دچار خسارت می شود، تأکید کرد: این خسارت ها باید برآورد و گزارش شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان به وقوع سیل سال ۹۷ شهرستان املش اشاره و اظهار کرد: در این حادثه سه پل تخریب شد و روند ساخت این پل ها با شرایط مالی که در کشور حاکم است به کندی پیش می رود.

وی بیان اینکه در گیلان ۵۴ رودخانه با پتانسیل طغیانی وجود دارد که ۱۸ رودخانه مربوط به شهرستان های رودسر و املش است، تصریح کرد: باید نگاه ویژه ای در این زمینه داشته باشیم.

لزوم ساماندهی رودخانه های طغیانی رودسر

فرماندار رودسر در ادامه این نشست بر لزوم ساماندهی رودخانه های طغیانی این شهرستان با بهره گیری از همه توان و قابلیت تاکید کرد، اظهار کرد: رودسر به لحاظ موقعیت جغرافیایی دستخوش بحران های طبیعی است و در چنین شرایطی نگاه ویژه به این وضعیت اجتناب ناپذیر است.

محمد مهدی مظفری ادامه داد: شهرستان رودسر توان و اراده لازم را دارد تا اقداماتی برای رفع مشکلات انجام دهد.

فرماندار رودسر با اشاره به اینکه در بارندگی های اخیر ۴۵ نقطه شهرستان به شدت درگیر سیل بود، بیان کرد: اگر می خواهیم آنها را اصلاح و جبران کنیم هزینه های زیادی بر باید انجام شود.

وی ساماندهی رودخانه ها را یکی از مهم ترین توان و ظرفیت شهرستان برای پیشگیری عنوان و تصریح کرد: روش قانونی برای ساماندهی رودخانه ها این است که این شرایط را به لحاظ برخورداری از توان داخلی مدیریت کنیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان