جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به لزوم توجه به مهارت آموزی داوطلبان هلال احمر، گفت: از ظرفیت مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید از هلال احمر گیلان با اشاره به نقش این جمعیت در مدیریت بحران، هلال احمر را نهادی خیرخواهانه و بشردوستانه عنوان و گفت: یاری رساندن به همنوعان در ذات انسان نهادینه است و مسئولیت هریک از ما در جایگاه حقیقی محسوب می شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه ارائه خدمات داوطلبانه هلال احمر قابل تقدیر است، افزود: خدمات داوطلبانه از ارزش های کمال انسانی و نشان بارزی از تعالی انسانی است که در تعالیم اسلامی به عنوان حیات طیبه از آن یاد می شود.

وی با بیان اینکه یاری رساندن و دست گیری از دیگران در فطرت خداجویی انسان نهادینه شده و رضایت خلق خدا، خشنودی الهی را به دنبال دارد، گفت: در جریان مدیریت بلایای طبیعی و حوادث گوناگون در جهان هلال احمر جایگاه ویژه ای دارد.

عباسی با اشاره به فعالیت های خوب هلال احمر طی دو سال گذشته با شیوه ویروس کرونا، تصریح کرد: گیلان به سبب بهره مندی از جاذبه های طبیعی بسیار و شرایط اقلیمی، استانی حادثه خیز است از این رو فعالیت های هلال احمر در گیلان بسیار اهمیت دارد.

وی بر لزوم مهارت افزایی در بین داوطلبان هلال احمر تاکید کرد و افزود: باید این مهم بیش از پیش مورد توجه باشد و از ظرفیت دانشگاه جامع علمی و کاربردی هم در این بخش استفاده شود.

استاندار گیلان همچنین به نقش آموزش در سطح روستاها نیز اشاره و بیان کرد: باید آموزش کمک های اولیه در سطح روستاها نیز مورد توجه قرار گیرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان