جستجوگر خبری شهرستان شفت

۳۵ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی به کمیته امداد و بهزیستی صومعه سرا تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری صومعه سرا از تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی به کمیته امداد امام و بهزیستی این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون ۵۰ درصد اعتبارات برای اشتغال زایی از سوی بانک‌ها به متقاضیان پرداخت شده است.

یونس رنجکش افزود : بانک‌ها باید مصوبات کمیته اشتغال را اجرا کنند و هر بانکی که بخواهد در اجرای مصوبات ستاد تسهیل کوتاهی کند و در اخذ وثیقه و ضامن سلیقه‌ای برخورد کند با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

وی گفت : بر اساس تعهد اشتغال سال جاری دستگاه‌های اجرایی از مجموعه ۲۱ هزار شغل در استان گیلان ۱۰ هزار و ۳۹ مورد در شهرستان صومعه سرا انجام می‌شود که تاکنون ۷۵۰ شغل تحقق یافته است.

فرماندار صومعه‌سرا نیز در این جلسه گفت : تاکنون ۵ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان تسهیلات ویژه کرونا به ۵۰۰ واحد صنفی تولیدی این شهرستان که در جریان شیوع کرونا متضرر شده بودند پرداخت شده است.

سیدجلال سید محمدی با اشاره به پیگیری مشکلات واحد‌های تعطیلی و واحد‌های در تملک بانک‌ها گفت : ۵ واحد تولید یو اقتصادی در تملک بانک‌ها و ۱۳۷ واحد نیز راکد و غیر فعال است که برای احیای این واحد‌ها بر اساس دستورالعمل‌های دولت و استانداری تا پایان سال به متقاضیان و سرمایه گذاران جدید واگذار خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان