جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: افراد ۴۰ سال به بالای استان برای دریافت دز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

دکتر حسن رخ شاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که دز سوم واکسن کرونا پیش از این  برای کادر بهداشت و درمان و افراد بالای ۶۰ سال بود، اظهار داشت: تزریق دز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۴۰ سال همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز در حال انجام است .

وی با تاکید بر اینکه تزریق دز سوم واکسن کرونا باید مانند دز اول و دوم جدی گرفته شود، اضافه کرد: با توجه به جهش های جدید ویروس کرونا ضروریست تا افراد بالای ۴۰ سال تزریق دز سوم واکسن کرونا را داشته باشند.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان با بیان اینکه در زمان حاضر این استان در تزریق دز سوم واکسن کرونا از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: ۸۲ هزار و ۸۰۳ نفر در گیلان  دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند .

وی با تشریح روند تزریق دز اول و دوم واکسن کرونا به گروه های هدف" ۱۲ سال به بالا" در گیلان اظهار داشت: تاکنون ۱۵۹ هزار و ۷۸۴ نفر معادل ۷.۱ درصد دز اول  و ۳۹۷ هزار و ۱۶۰ نفر معادل ۱۷.۸ درصد دز دوم واکسن کرونا را در این استان نزده اند که درخواست می شود برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان افزود: تاکنون ۲ میلیون و ۷۵ هزار و ۸۱۶ نفر در این استان دز نخست و یک میلیون و ۸۳۸ هزار و ۴۴۰ نفر دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که به ترتیب ۶.۹ و ۱۰.۶ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

افراد بالای ۴۰ سال که واکسن کرونای سینوفارم، بهارات و برکت تزریق کرده اند در صورتی که سه ماه از تاریخ تزریق دز دوم واکسن آنها گذشته است، می توانند برای تزریق دز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع کرونا در کشور بود.

بر اساس ارزیابی جدید نرم افزار ماسک هم اکنون از ۱۷ شهرستان گیلان، ۱۳ شهرستان رودسر، املش، لنگرود، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال و رضوانشهر آبی هستند و لاهیجان، تالش، آستارا و رودبار در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بر اساس آمار امروز شنبه، هم اکنون ۲۴۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان