جستجوگر خبری شهرستان شفت

دمای هوا در گیلان در روز های پایانی هفته ۸تا۱۰ درجه گرمتر می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان؛ کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان نیمه ابری تا ابری است گفت: پیش بینی می‌کنیم دمای هوا تا پایان هفته ۸تا۱۰ درجه افزایش یابد.

سمانه نگاه افزود: برای روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد جنوبی پیش بینی شده است که در ارتفاعات و برخی مناطق جلگه‌ای شدید خواهد بود.

وی گفت: فعالان بخش‌های مختلف کشاورزی، مرغداری‌ها، پرورش دهندگان ماهی، گلخانه داران، باغداران و بخش‌های عمرانی و صنعتی تمهیدات لازم را برای پیشگیری از هرگونه آسیب فراهم کنند.

کارشناس هواشناسی همچنین به شهروندان به ویژه مسافران و جنگل نشینان توصیه کرد با توجه به وزش باد گرم، در جنگل آتش روشن نکنند.

سمانه نگاه با اشاره به ورود سامانه هوای ناپایدار از دیشب به گیلان گفت: از شب گذشته در برخی مناطق بارش باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه از جیرنده، منجیل و رودبار بارش باران گزارش شده است افزود: این سامانه ناپایدار عصر امروز به تدریج از استان خارج می‌شود.

کارشناس هواشناسی گیلان افزود: دمای فعلی شهر رشت مرکز استان ۱۲درجه سلسیوس و رطوبت فعلی ۹۵درصد است.

سمانه نگاه گفت: در شبانه روز گذشته جیرنده با دمای ۴درجه سلسیوس و لاهیجان با دمای ۲۰درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های استان بودند.

وی افزود: دریا تا پایان هفته برای فعالیت‌های دریایی مناسب است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان