جستجوگر خبری شهرستان شفت

برداشت گیاه دارویی آلوئه ورا از ۹هکتار از زمین های کشاورزی گیلان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان؛ معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۲هزار و ۱۶۰تُن برگ گیاه آلوئه ورا از این مزارع برداشت شود.


علی موسوی افزود: ۷۹کشاورز گیلانی امیدوارند با برداشت و فروش برگ‌های گیاه آلوئه ورا ۱۰میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان درآمد کسب کنند.

وی با بیان اینکه کشاورزان از هر هزار مترمربع سالانه ۱۰۰میلیون تومان درآمد کسب می‌کنند گفت: به ازای هر هکتار ۲۴۰تُن برگ گیاه دارویی آلوئه ورا برداشت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان افزود: کشاورزان می‌توانند در سال ۴بار برگ این گیاه را برداشت کنند.

سیدعلی موسوی گفت: برگ‌های برداشت شده آلوئه ورا به کشور‌های عراق، آسیای میانه و کشور‌های حاشیه خزر و همچنین به شرکت‌های فرآور این گیاه در استانهای گیلان، خراسان رضوی و البرز و برای فروش در عطاری‌ها به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود.

وی با اعلام اینکه این گیاه در شریط گلخانه‌ای در ۱۱شهرستان استان کاشته شده است گفت: شهرستان فومن با داشتن بیش از ۲هکتار بیشترین سطح زیرکشت این گیاه جادویی را دارد.

عمر گیاه آلوئه ورا 7سال است و از طریق پا جوش، بذر و قلمه تکثیر پیدا می‌کند.

گیاه آلوئه ورا به علت داشتن خواص ضدمیکروبی برای درمان بسیاری از زخم‌ها، سوختگی‌ها، اگزما، تاول، گزیدگی زنبور و نیش حشرات، بریدگی، کوفتگی، آفتاب سوختگی و آکنه، درمان یبوست، آسم، سوء هاضمه، صرع و تصفیه خون موثر است.

اگر چه این گیاه با مناطق گرم و مرطوب سازگاری است، اما در مناطق مختلف ایران گلخانه‌ای کشت می‌شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان