جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از اواخر وقت امشب سه شنبه جریان های جنوبی در استان فعال می شود و طی ۲ روز آینده شاهد وزش باد گرم در استان خواهیم بود که در برخی مناطق ...

شبنم هادی نژاد سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی چهارشنبه وزش باد را تا بعد ظهر در دامنه ها و ارتفاعات استان خواهیم داشت اما از غروب فردا و طی پنجشنبه وزش باد گرم در نقاط ساحلی و جلگه ای استان در برخی نقاط و ساعات شدید انتظار می رود.

وی سرعت باد را برای روز های چهارشنبه و پنجشنبه در استان بین ۵۰ تا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت در لحظه و به صورت موقتی در برخی نقاط پیش بینی کرد و افزود: انتظار می رود که سرعت باد در ارتفاعات به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت  نیز برسد اما در مناطق جلگه ای طی پنجشنبه از ۵۰ کیلومتر بر ساعت فراتر نرود.

معاون اداره کل هواشناسی گیلان گفت: همچنین طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دمای استان به طور متوسط بین چهار تا هشت درجه سانتیگراد گرم خواهد شد.

هادی نژادهادی نژاد ادامه داد: امروز سه شنبه حداکثر دما در ازبرم سیاهکل با ۲۰ درجه سانتیگراد روی داد و دمای صفر درجه به عنوان کمترین دما  در دیلمان ثبت شد؛ ضمن اینکه دمای رشت نیز بین ۴ تا ۱۸ درجه سانتیگراد بدون تغییر نسبت به دیروز دوشنبه در نوسان بود.

وی همچنین نسبت به گسترش آتش سوزی طی ۲ روز آینده در مناطق جنگلی استان هشدار داد و گفت: رها شدن آتش در مناطق  مستعد می تواند منجر به گسترش آتش سوزی شود.

معاون اداره کل هواشناسی گیلان ادامه داد: همچنین تغییرات دمایی می تواند در گلخانه ها و مرغداری ها تاثیر بگذارد بنابراین دست اندرکاران این بخش تمهیدات لازم را داشته باشند.

هادی نژاد به احتمال سقوط درختان و سازه های سست بنیاد ،بنرها و تابلوهای تبلیغاتی بر اثر وزش باد شدید طی ۲ روز اینده در استان نیز اشاره کرد و گفت: شهروندان در هنگام وقوع وزش باد شدید  مراقبت لازم را داشته باشند.

وی گفت: البته برای روزهای پنجشنبه و جمعه  احتمال بارندگی در برخی نقاط استان وجود دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان