جستجوگر خبری شهرستان شفت

استانها - ایرنا - خبرنگاران ایرنا ۱۶ آذر نسبت به پوشش رویدادها اقدام کردند که از مهمترین آنها می توان به گرامیداشت روز دانشجو، بازگشت واحدهای صنعتی به چرخه تولید، غیرحضوری شدن مدارس، حادثه تصادف در آزاد ...

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه های اجتماعی و اقتصادی پیگیری کردند که از جمله این گزارش ها می توان به "امید مردم دلفان به عدالت دولت سیزدهم برای رفع محرومیت"، "چشم طمع دلالان به اراضی شهرک های صنعتی مازندران"،  "چشم انداز روشن سدهای نیمه تمام زنجان باتخصیص ۹هزار میلیارد ریال اعتبار"، "فعال ترین مرز زمینی کشور در مسیر هوشمندسازی" و "لحظه شماری صیادان اسکله کُنارک برای حل مشکلات ۱۷ ساله" اشاره کرد.

گروه استانها نیز در گزارشی جمع بندی از آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران را منتشر کرد که در مقدمه این گزارش آمده است: گسترش واکسیناسیون در کشور تاثیر خود را بر کاهش ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا گذاشته و تاکنون بیش از ۱۰۸ میلیون دز واکسن تزریق شده است.

این گروه همچنین در گزارشی با عنوان "نخبگان و کارشناسان درباره عملکرد ۱۰۰ روزه دولت سیزدهم چه می گویند؟" به بررسی نظرات این قشر از جامعه درباره اقدامات هیات دولت در این دوره مشخص پرداخته است. توزیع عادلانه ثروت و قدرت، توجه به اقشار ضعیف و درک صحیح از توانمندی ها از محورهای این گزارش است.

بازگشت واحدهای صنعتی راکد در استانها به چرخه تولید از جمله خبرهایی است که این روزها زیاد شنیده می شود. تلاش رییس جمهوری و تیم اقتصادی وی در ۱۰۰ روز گذشته نشان دهنده توجه ویژه به این موضوع و اقدام برای تحرک اقتصادی و خروج کشور از رکود است.​​​​​​ بازگشت کارخانه ذوب آهن همدان به حیات صنعتی،  فعالسازی ۲۶ واحد صنعتی و ایجاد ۲۸۰ فرصت شغلی در دلیجان و باز فعال شدن  ۳۸ واحد صنعتی راکد در استان سمنان  تنها بخشی از این تلاش ها است که خبرنگاران ایرنا در مراکز استانی در این راستا امروز آن را خبری کردند.

امروز همچنین از مرکز ایرنا در تهران خبر رسید که معاون علمی رئیس جمهوری با شرکت در مراسم تجلیل از افراد برتر در کنکور امسال تاکید کرده که استخدام نخبگان، نوآوری آنان را از بین می برد. ستاری خاطرنشان کرد که استخدام نهایت ذهن یک جوان با استعداد نیست تا برای خود محدودیت هایی ایجاد کند بلکه باید بر محیط اطراف خود تاثیرگذار باشد.

این مرکز غیرحضوری شدن فعالیت مدارس تهران و چهار شهرستان این استان  راه هم خبری کرد. سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران علت این اقدام را پایداری هوا و تداوم انباشت آلاینده ها اعلام کرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری هم که در مراسم گرامیداشت روز دانشجو به رودهن سفر کرده بود، بر حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر علم و دانش تاکید کرد. دستیابی به رشد و پویایی علمی از دیگر محورهای سخنان حسینی در این مراسم بود که خبرنگار ایرنا در رودهن آن را پوشش داده است.

معاون دادستان کل کشور هم که برای بازدید از انبارهای کالاهای تجاری و متروکه منطقه ویژه اقتصادی سهلان در آذربایجان شرقی سفر کرده است، به خبرنگاران گفت که قوه قضائیه برای رفع موانع تولید در کنار دولت است.

مرکز ایرنا در اهواز هم در مصاحبه با مدیرکل تعاون روستایی خوزستان به نقل از او خبر داد که مطالبات نخلداران خوزستانی در حال پیگیری است. این نخلداران امسال حدود ۱۸هزار تن خرمای استعمران را به مبلغ یک هزار و ۴۶۰میلیارد ریال به قیمت تضمینی به دولت فروختند. تاکنون فقط ۱۸۰میلیارد ریال از این مبلغ به حساب آنها واریز شده است.

دفتر ایرنا در کاشان هم در خبری از تصادف اتوبوس و تریلی در آزادراه کاشان - قم خبر داد. به گفته رییس جمعیت هلال احمر کاشان این حادثه ۹ کشته و ۱۴ مصدوم داشت. حادثه ای که روایت های متفاوتی درباره تعداد کشته ها و مصدومان آن از سوی مسئولان اعلام شد. از یاسوج خبر رسیده که استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای پیگیری این حادثه دستور ویژه صادر کرده است.

استاندار سمنان نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در شهر سمنان، ۵۴١ مصوبه سفر دولت سیزدهم در سمنان را امیدبخش دانست که باعث بازگشت دلگرمی مردم به آینده و اعتماد به جامعه شده است.

مرکز ایرنا در کرمانشاه هم از مصاحبه این مرکز با «پروین یاره» قهرمان ورزشکار معلول کرمانشاهی فیلمی منتشر کرد که در آن او از سختی ها، مشکلات مالی و تبعیض بین آنها با ورزشکاران دارای شرایط خاص گلایه می کند. این فیلم را می توان در زیر مشاهده کرد.

مدیرکل زندان های یزد هم در نشست شورای قضایی این استان از رتبه سوم کشوری استان یزد با ۸۱ درصد اشتغال زندانیان خبر داد. به گفته وی ایجاد اشتغال با همکاری سایر مراکز و موسسه ها در رشته های متنوع از جمله برنامه هایی است که با جدیت و همراهی سایر نهادها پیگیری می شود.

۸۰ درصد ظرفیت و سرمایه دانشگاه ها هدر می رود. هم عنوان خبری بود که مرکز ایرنا در کرج به نقل از علیرضا عباسی رییس مجمع نمایندگان استان البرز منتشر کرد. براساس آمار ۴۰ درصد از دانشجویان بعد از تحصیل به دنبال هیچ شغلی نیستند و حدود ۴۰ درصد شغلی که انتخاب می کنند هیچ تناسبی با رشته تحصیلی شان ندارد.

مرکز ایرنا در گرگان نیز خبری با عنوان "پرونده ۳۰ اخلالگر نظام بانکی در گلستان به دادگاه ویژه ارجاع شد" منتشر کرد که در آن رئیس کل دادگستری گلستان اتهام این افراد را برداشت هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی عنوان کرده است.

امروز همچنین از مرکز ایرنا در رشت خبر رسید که انتقال خون گیلان نیاز فوری به پلاکت دارد.  مدیر پزشکی انتقال خون این استان با تایید این خبر، پلاکت با گروه های خونی A مثبت، B منفی و AB منفی را نیاز فوری این استان اعلام کرد.

این مرکز همچنین در خبر دیگری اعلام کرد که ۴۰۰ خردلرزه و ۱۵۰ زمین لرزه طی ۱۵ سال گذشته در گیلان ثبت شده است. سرپرست زمین شناسی و اکتشافات معدنی گیلان با اعلام این خبر گفت که گیلان در زمره مناطق پرخطر از دیدگاه لرزه خیزی، سیل و لغزش زمین قرار دارد.

رییس اداره آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان هم در گفت وگو با مرکز ایرنا در اصفهان اعلام کرد که ترک تحصیل دانش آموزان در این استان بیشتر مربوط به شماری از اتباع خارجی و نیز دختران ازدواج کرده در مناطق روستایی است. مدیرکل آموزش وپرورش این استان پیش از این از ترک تحصیل یک هزار و ۷۰۰ دانش آموز در این استان خبر داده بود.

خبرنگار زاهدان نیز در خبری به نقل از مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که ۱۰۵ هزار تن موز در سیستان و بلوچستان برداشت شد. حدود پنج هزار هکتار از باغات جنوب سیستان و بلوچستان به کشت موز اختصاص دارد که بیش از سه هزار هکتار آن بارور است.
 

معاون استاندار آذربایجان غربی نیز خبر داد که رایزنی برای بازگشایی مرز سلماس با ترکیه در جریان است. او ابراز امیدواری کرد که موافقت طرف ترکیه نیز در این خصوص اخذ شود.

نرخ فرونشست سالانه زمین در کشور ۲۰سانتیمتر است. این تیتر خبری بود که خبرنگار ایرنا در مرکز شهرکرد به نقل از رییس گروه تثبیت فرسایش توده ای و زمین لغزش سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری منتشر کرد. از این بحران به  سرطان خاموش و مرگ آبخوان ها یاد شده است.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان  هم از توزیع ۳۰ هزار تن نهاده دامی در مناطق عشایری این استان خبر داد. کنسانتره، جو، ذرت و سبوس از جمله نهاده هایی که امسال توزیع شده است. به گفته وی خشکسالی های دو دهه اخیر، کاهش نزولات جوی و فقر مراتع دلیل این اقدام است.

مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان فنی و حرفه ای نیز در نشست هماهنگی "اجرای مرحله دوم پروژه آموزش ایران و آلمان" گفت که ۷۰ درصد جویندگان کار در کشور فاقد مهارت شغلی هستند. به گفته وی ضروری است تدابیر موثری برای گسترش آموزش های فنی و حرفه ای اندیشیده شود.

مرکز ایرنا در قم هم در خبری به دیدار سفیر کشور استرالیا در ایران با شهردار قم اشاره می کند. ویژگی های تاریخی، فرهنگی، هنری و همچنین ظرفیت های مختلف شهر قم از محورهای گفت وگوهای سفیر استرالیا با شهردار قم  گزارش شده است .

امروز همچنین طبق روال هر سال روز ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو در مراکز دانشگاهی و آموزشی مورد توجه قرار گرفت و مقامات، دانشجویان و استادان در این روز نظرات، مشکلات و مطالبات این قشر را مطرح  کردند. خبرنگاران استانی هم تلاش کردند با پوشش خبری مناسب این روز، این موضوعات را منعکس کنند.

 "پرچم مطالبه گری ها از مسوولان در دست دانشجویان است"، "جنبش دانشجویی عدالت خواه و استکبار ستیز است"، "فعال دانشجویی: مطالبه گری باید به دور از فضای تنش باشد"، "۱۶ آذر نقطه عطفی در عدالت و آرمان خواهی دانشجویان است"، "روز دانشجو در دانشگاه یاسوج چگونه گذشت؟ "، "دانشجویان، پیشگامان توسعه در جامعه هستند"،  "دانشجویان سرمایه ای برای آینده پرفروغ کشور هستند" و "دانشجو در خط مقدم آمریکاستیزی قرار دارد" از جمله عناوین مطالبی بود که در مراکز استانی ایرنا منتشر شده است.

در میان اخبار منتشر شده به مناسبت روز دانشجو، خبر ویژه ای توسط مرکز ایرنا در بیرجند منتشر شد و آن هم حضور مادر شهید «علیرضا حسینی» در خراسان جنوبی بود. این مادر شهید پس از ۳۳ سال انتظار در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و همزمان با روز دانشجو بر مزار فرزندش حاضر شد. شهید «علیرضا حسینی» که از شهدای گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس بود،  ۱۴ سال پیش همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه آزاد بیرجند به خاک سپرده شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان