جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - فصل برداشت کیوی درسطح ۸۰ هکتار از باغات کیوی شهرستان املش با برداشت بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن محصول به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۸۳ کیوی کار املشی در سال جاری با برداشت ۲ هزار و ۸۰۰ تن محصول به فصل برداشت خود خاتمه دادند. 

 محمدمهدی صفری ارزش اقتصادی این میزان برداشت را ۳۳۶ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: امسال به طور میانگین در هر هکتار از باغات کیوی شهرستان املش ۳۵تن کیوی برداشت شده است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر هرکیلو کیوی به صورت سردرختی ۱۲۰ هزار ریال درشهرستان املش فروخته می شود افزود: ۳۰ درصد کیوی برداشت شده از شهرستان املش به مصرف می رسد و عمده این محصول در شهرستانهای همجوار و استانهای همسایه و حتی به کشورهای آسیای میانه صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش اظهار داشت: بیشترین باغات کیوی در روستاهای چماقستان، سورکوه، کهنه گوراب، هردوآب و سرکله واقع شده اند. 

صفری عمده ترین مشکلات کیوی کاران املشی را نداشتن سردخانه برای نگهداری محصول کیوی در شهرستان عنوان کرد و گفت: لازم است برای رفع این ددغدغه باغداران املشی چاره ای اندیشیده شود که تمرکز بیشتر ما بر ورود بخش خصوصی است.

هر ساله برداشت کیوی در شهرستان املش از نیمه دوم آبانماه آغاز و در ابتدای نیمه دوم آذرماه به پایان می رسد.

شهرستان اَملَش از شهرستان های شمالی کشور است که با ۳۵۰ کیلمتر مربع مساحت در شرق استان گیلان واقع شده است. نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان