جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر وزش باد در استان، گفت: ۶۰۰ نفر از قرق بانان و نیروهای یگان حفاظت در جنگل های گیلان در آماده باش هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد اختری شامگاه دوشنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به هشدارهای اداره کل هواشناسی استان گیلان و صدور هشدار سطح نارنجی به دلیل وزش باد گرم، اظهار کرد: هفته گذشته بر اثر وزش باد حدود ۱۶ هزار متر مربع از جنگل های استان گیلان دچار حریق شد.

وی با بیان اینکه این حریق ها در شهرستان های شفت، رودبار، رشت، تالش، ماسال و سیاهکل رخ داده است، گفت: آتش سوزی ها به صورت سطحی و در میان برگ های کف جنگل ها بود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با اشاره به اینکه با وزش بادها گرم و خشک شدن لاش برگ هایی که در سطح جنگل وجود دارد آمادگی برای آتش سوزی بیشتر وجود دارد، افزود: در این شرایط با کوچک ترین اصطکاک در میان برگ ها احتمال وقوع و گسترش آتش سوزی وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه روشن کردن آتش توسط شهروندان و گردشگران از عوامل دیگر وقوع آتش سوزی ها در سطح جنگل ها است، تأکید کرد: در چنین شرایط آب و هوایی شهروندان و مسافران باید جدا از روشن کردن آتش در این مناطق خودداری کرده و یا در صورت انجام این کار از خاموش شدن کامل آن قبل از ترک محل اطمینان حاصل کنند.

اختری همچنین از مردم محلی نیز خواست در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی حتی در صورت عدم اطمینان کامل از این حادثه با تماس رایگان با شماره ۱۵۰۴ و یا سامانه ۱۳۴ به صورت شبانه روز موضوع را اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه تمام نیروها در آماده باش کامل هستند، گفت: مناطقی که از طریق ماهواره احتمال وقوع آتش سوزی در آن مناطق را دریافت کرده ایم نیروها هم اکنون در آماده باش و در سطح جنگل ها حضور دارند.

مدیر کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به استقرار ۶۰۰ نفر از نیروهای قرق بانی و یگان حفاظت در سطح جنگل ها، اضافه کرد: این نیروها تا پایان وزش باد در استان گیلان در محل حضور دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان