جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی در استان، گفت: دمای هوا ۸ تا ۱۲ درجه افزایش یافته و وزش باد گرم مهم ترین پدیده پیش بینی شده است.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نقشه های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی نقشه ها نشان دهنده گذر جریانات کم و بیش ناپایدار از منطقه برای امروز است.

وی اضافه کرد: با توجه به الگوها شرایط برای ابرناکی هوا و بارش باران و وزش باد در برخی مناطق فراهم می شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه به تدریج از عصر سه شنبه به تناوب شرایط برای وزش باد جنوبی تا اواخر هفته فراهم می شود، گفت: برای روز چهارشنبه به ویژه پنجشنبه در برخی مناطق وزش باد پیش بینی شده که در ارتفاعات شدت وزش برخی ساعات شدید یا خیلی شدید است.

وی با اشاره به افزایش ۸ تا ۱۲ درجه دمای هوا در این مدت، افزود: هواشناسی گیلان با توجه به شدت وزش باد هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

دادرس ادامه داد: آسیب به سازه های موقت و سست، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، آسیب به گلخانه ها، سقوط اجسام از ارتفاع، شکستن درختان، احتمال وقوع و گسترش آتش در مناطق جنگلی باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه ها برای مقابله با هر گونه بحران و حادثه احتمالی آماده باشند.

وی همچنین به وضعیت دریا نیز اشاره و تأکید کرد: تا پایان هفته دریا برای انجام فعالیت های مرتبط به ویژه صید و صیادی مناسب است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان