جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به خطر جدی سویه اومیکرون، گفت: حدود هشت درصد گیلانی ها واکسن کرونا دریافت نکرده اند که باید سریع تر اقدام کنند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا با نام اومیکرون در بسیاری از کشورهای جهان، اظهار کرد: در حال حاضر این ویروس ناشناخته بوده و هنوز اطلاعات کافی درباره آن نداریم.

وی با بیان اینکه هنوز خطرناک بودن این سویه از سوی کارشناسان تأیید نشده است، گفت: اما یکی از مهم ترین مواردی که درباره این سویه می توان به آن اشاره کرد سرعت سرایت و انتقال آن است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه قدرت انتقال اومیکرون از دلتا بیشتر است، افزود: همین نکته می تواند سرعت انتشار این ویروس در جهان را افزایش دهد اما عوارض بعدی این ویروس همچنان ناشناخته است.

وی همچنین به راهکارهای پیشگیری و مقابله با این ویروس نیز اشاره و با بیان اینکه همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی بهترین راهکار است، اضافه کرد: پرهیز از حضور در دورهمی ها و مراسم و مهمانی از دیگر راهکارها است.

حیدرزاده با تأکید بر لزوم توجه شهروندان به واکسیناسیون، گفت: خوشبختانه گیلانی ها نشان داده در این زمینه همانند همیشه پیشگام هستند و به همین واسطه در حال حاضر گیلان از استان های برتر در زمینه واکسیناسیون است.

وی با بیان اینکه در زمینه تزریق دُز دوم واکسن کرونا هنوز به استاندارد ۸۵ درصد نرسیده ایم، تأکید کرد: شهروندانی که باید دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کنند به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه و واکسن نوبت دوم خود را دریافت کنند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به پیش بینی ۵۰۰ مرکز و پایگاه واکسیناسیون در سطح استان، تصریح کرد: در استان گیلان حدود ۸ درصد مردم هنوز واکسن نوبت اول را نیز دریافت نکرده اند که درخواست می شود از فرصت استفاده کرده و به مراکز برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان هر چقدر تلاش کنند تنها زمان ورود این سویه به کشور و گیلان را طولانی تر می کند اما بالاخره این سویه کشور و استان می شود، ادامه داد: باید هر چه سریع تر شهروندان واکسینه شوند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان