جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیر کل جذب سرمایه گذاری استان گیلان از تخصیص اعتبارات ۳۵ میلیارد تومانی به کمیته امداد و بهزیستی شهرستان صومعه سرا خبر داد و گفت: باید نسبت به بهبود وضعیت پرونده ها و متقاضیان تسریع شود و اهتمام کمیته ...

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه سرا، یونس رنجکش امروز در جلسه کمیته اشتغال در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر اظهار کرد: بانک ها باید مصوبات کمیته اشتغال را اجرایی کنند و هر بانکی که بخواهد در اجرای مصوبات ستاد تسهیل کوتاهی کند و در اخذ وثایق و تضامین، سلیقه ای برخورد کند با آن ها برخورد خواهیم کرد. 

وی با توجه به اهمیت نقش آفرینی بانک ها و مشارکت جدی آن ها در امر تولید و اشتغالزایی که مشکل اساسی کشور است، گفت: برنامه ای در سطح استان تدوین شده که راهبرد آن، خروج بانک ها از بنگاه داری به سمت تولید و اشتغال و بخش های مولد است. 

مدیر کل جذب سرمایه گذاری استان گیلان از تخصیص اعتبارات ۳۵ میلیارد تومانی به کمیته امداد و بهزیستی شهرستان صومعه سرا خبر داد و افزود: باید نسبت به بهبود وضعیت پرونده ها و متقاضیان تسریع شود و اهتمام کمیته اشتغال شهرستان به محوریت این مهم معطوف گردد. 

رنجکش با بیان اینکه طبق سیاست های دولت در برنامه های اقتصادی جدید انتظار است منابع در اختیار بانک ها، در بخش تولید و حمایت از فعالان اقتصادی صورت گیرد، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات از شروع سال جاری تاکنون یک سوم محقق شده که باتوجه به اندک زمان در اختیار باید این امر باید تسهیل شودتا سهم شهرستان ارتقاء یابد. 

وی با اشاره به تسهیلات کم بهره در توسعه مشاغل خرد و کوچک مقیاس بیان کرد: کسانی که بتوانند متقاصیان کمیته امداد را در مشاغل کارگاهی به کار گیرند می توانند از این اعتبارات بهره مند شوند، همچنین تسهیلات در بخش فردی و هم کارگاهی به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا می کند. 

مدیرکل جذب سرمایه گذاری های استان گیلان با اذعان به اینکه سهم استان گیلان از محل ۲۱ هزار فرصت شغلی ۱۰۳۹ نفر می باشد که ۷۱۵ نفر راه اندازی شده است، گفت: شهرستان صومعه سرا در سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات را توانسته در حوزه اشتغال با ثبت ۴۵۵ طرح جذب کند که چهار و نیم میلیارد آن در حوزه مشاغل آسیب دیده کرونا می باشد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان