جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به لزوم حمایت از جوانان نخبه و خلاق استان، گفت: افزایش شرکت های دانش بنیان به توسعه و رشد گیلان کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر یکشنبه در مراسمی از پنج طرح برتر فناورانه مستقر در دهکده فناوری و نوآوری فشتام رونمایی و بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان را به مناسبت هفته پژوهش افتتاح کرد.

استاندار گیلان در حاشیه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز نیازمند تحول اساسی در سواد، مهارت های دیجیتال دانش آموزان و سایر دانش پژوهان هستیم، افزود: محققان ما باید به روز باشند.

وی با تأکید بر اینکه ارائه خدمات غیر حضوری ضروری است، گفت: اهمیت این موضوع در ایام شیوع ویروس کرونا به خوبی مشخص شد و باید نواقص و کاستی ها برطرف و زیر ساخت ها و امکانات فراهم شود.

عباسی اضافه کرد: برای رسیدن به این مرحله نیازمند بهره گیری از توانمندی و ظرفیت فعالان دانش پژوه هستیم که خوشبختانه استان گیلان در این زمینه ظرفیت ها و نیروی انسانی فراوانی دارد.

وی همچنین بر لزوم حمایت از فعالان این عرصه به ویژه جوانان نخبه و خلاق تأکید کرد و گفت: توسعه و افزایش شرکت های دانش بنیان با استفاده از ظرفیت بالای نخبگان و مبتکران جوان گیلانی می تواند بسترساز توسعه علم و دانش در رشته ها نیز باشد.

عباسی با اشاره به فعالیت کارگروه پژوهش و فناوری گیلان، افزود: در این کارگروه تلاش می کنیم مشکلاتی که جوانان متخصص و خلاق با آن مواجه هستند را از پیش روی آنان برداریم و دستگاه های استان گیلان نیز باید در این مورد همکاری های لازم را داشته باشند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان