جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا _ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از ثبت هشتمین وقف سال جاری در این استان توسط مریم فطرتی نیکوکار شهرستان آستانه اشرفیه با وقف یک قطعه زمین زراعی برای کمک به فقرا خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده افزود: ، این بانوی خیراندیش بازنشسته کادر درمان، یک قطعه زمین زراعی خود را به مساحت یک هزار و ۶۰۰ متر مربع به ارزش تقریبی ۳ میلیارد ریال در روستای درگاه آستانه اشرفیه وقف کرده است.

وی افزود: نیت این وقف کمک به فقرا، خیرات و مبرات و هزینه های جاری مسجد آقا سیدحسن روستای درگاه شهرستان آستانه اشرفیه تعیین شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان وقف با نیات فعالیت های قرآنی، تولیدات دانش بنیان، محیط زیست و کمک به ازدواج و اشتغال جوانان را از وقف های مورد نیاز در جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: در دفاتر مشاوره وقف سراسر استان، روحانیون و کارشناسان مجرب آماده مشاوره به خیران و واقفان هستند.

حجت الاسلام  علیزاده با اشاره به رویکرد جدید سازمان اوقاف برای هدایت و جهت دهی به نیات واقفان به سمت حل مشکلات روز جامعه اظهار داشت: فرهنگ وقف، فرهنگ خدمت به مردم و بهبود امور مادی و معنوی جامعه بشری است. 

استان گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه، نزدیک به پنج هزار موقوفه و ٢٢ هزار رقبه است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان