جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها ــ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: امسال ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه جهت توسعه اشتغال تحقق یافت اما هنوز به دست تولیدکنندگان نرسیده است.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، در پاسخ به علت عدم اختصاص درآمدهای مربوط به حل معضل بیکاری به حوزه اشتغال اظهار داشت: منابع مالی حوزه اشتغال از تبصره 18 قانون بودجه دیده می شود همچنین کمک های مستقیم دولت و منابع بانک ها نیز است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: این منابع وارد سیستم اقتصاد شده و در قالب وام و تسهیلات ارزان قیمت به مجموعه های متولی برای اشتغالزایی اختصاص می یابد که امسال 32 هزار میلیارد تومان منابع مالی از تبصره 14 به تبصره 18 منتقل شد.

کوچکی نژاد خاطرنشان کرد: همچنین با تسهیلاتی که بانک ها ارائه می دهند در مجموع بیش از 60 هزار میلیارد تومان منابع برای این بخش لحاظ شد که این منابع وسیع بوده و می تواند در استان ها در بخش های مختلف نظیر کمیته امداد و بهزیستی بهره گیری شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان: تحمل وضع اقتصادی کنونی برای مردم طاقت فرساستاستاندار گیلان: هزینه کرد منابع بانک های خصوصی در خارج از استان قابل قبول نیستاستاندار گیلان برای حل مشکلات صیادان با وزیر جهاد کشاورزی دیدار می کند

وی با اشاره به اینکه منابع مورد نیاز برای کمیته امداد و بهزیستی در تبصره 16 بودجه دیده شده اما این دو مجموعه از تبصره 18 نیز برای سهم دارند گفت: متأسفانه این منابع که دولت تخصیص داد هنوز تحقق پیدا نکرده و به دست تولیدکنندگان نرسیده است. 

کوچکی نژاد افزود: مجلس در این زمینه گزارشی را ارائه داد و گله مند است که چرا منابعی که در تبصره 14 تحقق پیدا کرد، در تبصره 18 تحت عنوان تسهیلات به مردم اعطاء نشد؛ امسال، سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است اما یکی از بزرگ ترین موانع تولید عدم ارائه وام ها است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه عدم ارائه وام از سوی بانک ها تولیدکنندگان را با مشکلات اساسی مواجه کرده است گفت: منابع مذکور باید وارد بانک ها شده و شورای برنامه ریزی استان ها تقسیمات آن در بخش های مختلف را انجام دهند که البته تقسیمات این وام ها در کشور انجام شده است.

وی با اشاره به نقش شورای برنامه ریزی استان ها در تخصیص تسهیلات به تولیدکنندگان افزود: شورای برنامه ریزی می تواند با استفاده از شورایی که موضوع تخصیص وام ها را پیگیری می کند با تحت فشار قرار دادن بانک ها در  ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان نقش تسهیل گری داشته باشد.

به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس 9 آذرماه در صحن مجلس عنوان داشت که برای حل مشکل بیکاری، امسال تبصره 18 قانون بودجه اصلاح و منابع آن به سمت اشتغال سوق داده شد و این اعتبار در بانک ها سپرده گذاری شد تا در مسیر تولید حرکت کند.

با وجود اینکه این درآمد ها تحقق یافت اما بلوکه شده و به جای اشتغال به جاهای دیگر اختصاص یافته است که در این راستا رئیس مجلس، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد تا پایان آذرماه این پول را به شورای برنامه ریزی استان ها اختصاص دهند.

انتهای پیام/614/سنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان