جستجوگر خبری شهرستان شفت

از ابتدای امسال تا کنون ۴۰ تن گوشت شترمرغ به بازار های مصرف عرضه شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز با بیان اینکه سالانه ۲ هزار قطعه شتر مرغ در گیلان تولید می‌شود گفت: پیش بینی شده تا پایان امسال با این میزان جوجه ریزی ۵۰ تن گوشت شتر مرغ تولید و به بازار‌های مصرف عرضه شود.
سورنا چایچی با اشاره به اینکه گوشت شتر مرغ در بازار‌های مصرف کیلویی ۱۷۰ هزار تومان است افزود: پرورش دهندگان این پرنده از ابتدای امسال تا کنون با تولید ۴۰ تن گوشت شترمرغ، ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کردند.
وی با اشاره به اینکه شتر مرغ بومی آفریقا و مناطق گرمسیری و خشک است افزود: ۱۰ درصد از شتر مرغ تولید شده در گیلان در بازار‌های تهران عرضه می‌شود و مابقی در گیلان مصرف می‌شود.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان همچنین گفت: سالانه ۱۰ هزار لیتر روغن شترمرغ در گیلان استحصال می‌شود که ۵۰ درصد آن برای مصارف بهداشتی و آرایشی در خود استان مصرف و بقیه به استان‌های دیگر صادر می‌شود.
بزرگترین پرنده دنیا که قدرت پرواز ندارد، فواید اقتصادی آن فقط به گوشت و تخم آن خلاصه نمی‌شود، این پرنده بزرگ هیچ دورریزی ندارد و از پر، پوکه تخم، پوست، چربی و روغن آن در صنایع دستی، کیف و کفش و پزشکی هم استفاده می‌شود.
شتر مرغ گیلان در ۶ مزرعه در شهرستان‌های رضوانشهر، تالش، رودبار، ماسال، فومن، لاهیجان و رشت پرورش داده می‌شود.
صنعت پرورش شترمرغ در گیلان برای ۱۵۰ نفر مستقیم و ۶۰۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان